Jak przygotować paletę do wysyłki?

Jesteś w trakcie tworzenia dużej przesyłki i poszukujesz najtańszej oraz najbezpieczniejszej opcji przygotowania palety do wysyłki? Aby mieć pewność, że przesyłka dotrze bezpiecznie do miejsca docelowego, musisz wiedzieć, jak prawidłowo przygotować paletę do wysyłki.

Czego potrzebujesz?

Materiały do pakowania i materiały eksploatacyjne

1. Paleta na którą zostaną załadowane paczki (powinna być mocna i nie rozbita, może być nowa lub używana – najtrwalsze palety są z tworzywa sztucznego np. skrzyniopaleta typu Big-Box)

2. Pudełka tekturowe do pakowania różnych paczek do umieszczenia na palecie (powinien być solidny, może być nowy lub używany)

3. Pianka do wewnętrznej amortyzacji kartonów

4. Pakowanie orzeszków ziemnych do wewnętrznej amortyzacji kartonów

5. Taśma klejąca do uszczelniania pudeł

6. Papier podkładowy do wykładania między paczkami, gdy siedzą na palecie, aby uniknąć tarcia

7. Mocne opaski plastikowe do spinania paczek na palecie

 

Jak przygotować paletę do wysyłki?

Wybierz odpowiednią paletę

Paleta musi być mocna, nieuszkodzona i wystarczająco duża, aby pomieścić wszystkie twoje przedmioty. Nic nie powinno wystawać z krawędzi.

 

Prawidłowo zapakuj i przygotuj paletę do wysyłki

Jeśli to możliwe, umieść każdy z elementów w mocnym kartonowym pudełku, wypełnionym dużą ilością materiałów amortyzujących i odpowiednio uszczelnij nadmierną ilością taśmy izolacyjnej. Kwadratowe paczki są najłatwiejsze do załadowania, podczas gdy przedmioty o dziwnych kształtach będą bardziej kłopotliwe. Jeśli wysyłasz wiele palet o dziwnych kształtach, najlepszym rozwiązaniem byłoby zapakowanie ich w dużą ilość materiału amortyzującego w zwykłe pudełka. Możesz także zapoznać się z naszymi wskazówkami dotyczącymi pakowania zabawek o dziwnym kształcie.

 Podsumowując, palety drewniane to dobry i tanie rozwiązanie do transportu produktów, natomiast jeżeli masz w planach przesłanie np. owoców, albo innych bardzo wrażliwych towarów powinieneś wybrać skrzyniopaletę z tworzywa sztucznego. Skrzyniopaleta da 100% ochronę towarom bardzo delikatnym.  Artykuł opracowała firma Kon-Plast – skrzyniopalety Big-Box.

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *