Maszyny do recyclingu – jakie wybrać?

Maszyny do recyclingu

Recycling jest znakomitym sposobem ochrony środowiska naturalnego. Dzięki temu procesowi możliwe jest odzyskanie surowców z różnego rodzaju odpadów i wykorzystanie ich do ponownej produkcji. Takie działanie wymaga jednak zastosowania specjalistycznych maszyn do recyclingu, dzięki którym można uzyskać surowiec wtórny i wykorzystać go do produkcji np. worków foliowych, pojemników, doniczek czy płyt termoizolacyjnych. W zależności od rodzaju przerabianego surowca na rynku dostępnych jest wiele maszyn, przeznaczonych do różnych zastosowań.

Maszyny do recyclingu – jakie są ich rodzaje?

Wybór maszyny uzależniony jest od specyfiki działalności danego przedsiębiorstwa. Inna maszyna będzie potrzebna do recyclingu opakowań po środkach chemii gospodarczej, wykorzystywanej w gospodarstwach domowych, inna do przeróbki butelek plastikowych typu pet, a jeszcze inne do przetworzenia tworzyw sztucznych. Najczęściej recyclingowi poddawane są folie, opakowania i butelki. Specjalistyczna maszyna do recyklingu poszczególnej grupy odpadów jest tak skonstruowana, aby sprawnie i wydajnie przerobić produkty odpadowe i móc z nich wyprodukować nowy towar.

Jak wybrać maszynę do recyclingu?

Przedsiębiorstwo, które zajmuje się recyclingiem opakowań po chemii gospodarczej powinna wybrać linie do recyklingu HDPE. Wyposażone są one w przenośniki progowo-taśmowe, które podają opakowania do młyna. Po wstępnym rozdrobnieniu surowiec poddaje się kąpieli wodnej i oczyszczaniu poprzez silny strumień powietrza. Gotowy granulat trafia do Big Baga. Linie recyklingowe PET są przeznaczone do przerabiania odpadów z tworzyw sztucznych na granulat surowy, który zwany jest recyklatem.

Zostaje on poddawany procesowi oczyszczania poprzez mycie w zwykłej wodzie. Takie maszyny idealnie się sprawdzają przy przeróbce butelek typu pet. Podczas procesu recyclingu kluczową rolę odgrywają młyny, służące do rozdrabniania m.in. odpadów z chemii gospodarczej lub materiału wstępnie rozdrobnionego. Rozdrabnianie odbywa się wieloetapowo, a jego wyniku powstaje granulat, który jest produktem do ponownego wykorzystania.

Maszyny prosto od producenta

Producent METAL-CHEM posiada w swojej ofercie wysokiej jakości maszyny i linie do recyclingu, które posiadają różne wydajności i parametry techniczne i są przeznaczone do różnych zastosowań. Wszystkie linie działają automatycznie, co ma duży wpływ na zwiększenie wydajności pracy.

Oferujemy nowoczesne urządzenia, które są funkcjonalne, ekonomiczne i są dostosowane do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa. –

http://www.metal-chem.com/asortyment/maszyny-do-recyklingu/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *