Wygodne, kompletne łóżka z materacem, stelażem i pojemnikiem na pościel

Sen może zregenerować siły albo spowodować, że wstaniemy po nim obolali. Decydującą rolę odgrywa łózko i znajdującym się na nim materac. Z jednej strony jest to sprzęt, na którym nie posadzimy gości. Nie może więc stać w salonie lub trzeba tak zaaranżować przestrzeń mieszkania lub domu, aby miało swoje miejsce. Z drugiej strony wysiłek sowicie się opłaci, gdyż pozwoli zachować zdrowie i regenerować siły. Jak się okazuje, łóżko może być meblem bardzo funkcjonalnym.

Dlaczego łóżko z materacem jest takie ważne?

Łóżko z materacem stanowią komplet. Mają one takie wymiary, aby materac idealnie pasował do łóżka. Dlaczego materac jest ważny? Kręgosłup człowieka powinien znajdować się w pozycji wyprostowanej. Wtedy nie jest narażony na urazy. Leżący człowiek ma wystające części ciała: łopatki, pośladki. Materac musi to uwzględniać i w tych miejscach głębiej się zapadać, aby w rezultacie kręgosłup leżącego na nim człowieka był jak najbardziej prosty. Funkcji tej nie zapewnia mebel uniwersalny jak np. komplet wypoczynkowy.

Skąd miejsce na łóżko?

W przypadku popularnych wersalek, kompletów wypoczynkowych pościel można schować do pojemnika. A jak to wygląda w przypadku łóżka? Kompletne łóżko ze stelażem i materacem ma w dolnej części pojemnik o takich rozmiarach jak całe łóżko. Dostęp do niego można uzyskać po podniesieniu stelaża. Pojemność pojemnika pozwala na umieszczenie w nim pościeli i zostaje jeszcze do wykorzystania wiele miejsca.

Konstrukcja mebla jest tak pomyślana, że stelaż oparty jest na sprężynach teleskopowych. Pomagają one w podnoszeniu go, a gdy już będzie w górnym położeniu, zabezpieczają przed opadnięciem.

Leczenie przez sen

Idealną pozycją dla człowieka, ze względu na kręgosłup, jest pozycja wyprostowana. W praktyce jednak kilkanaście godzin dziennie znajdujemy się w pozycji pochylonej.  W niej: jemy, jedziemy samochodem, pracujemy, czytamy, oglądamy TV. Jedynie czas przeznaczony na sen jest tym, w którym możemy przyjąć pozycję,  w której kręgosłup się wyprostuje, a mięśnie rozluźnią. Dlatego tak ważne jest aby do spania mieć wygodne łóżko ze stelażem i materacem. Sen regenerujący kręgosłup ma wpływ na cały organizm. Prze rdzeń kręgowy biegną nerwy dochodzące do kończyn i organów wewnętrznych. Uciski kręgów na nerwy objawiają się problemami z czuciem, oddychaniem, pracą serca czy żołądka. Jeżeli podczas snu damy organizmowi szansę na regenerację znacznie zmniejszymy prawdopodobieństwo wystąpienia chorób, których zdiagnozowanie jest trudne, a usunięcie wymaga długotrwałych zabiegów rehabilitacyjnych i fizjoterapeutycznych.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na http://sklep.akord.net.pl/pl/92-lozka-z-materacem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *