Aranżacja wnętrz Gdańsk – czym jest projektowanie wnętrz i czy warto korzystać z usług projektanta

aranżacja wnętrz

Kupując nowe mieszkanie czy budując je od podstaw, musimy liczyć się z wieloma trudnymi decyzjami, które przyjdzie nam podjąć. Zaczynając od ustalenia budżetu, jakim będziemy dysponować, wyboru lokalizacji naszego przedsięwzięcia aż do określenia wielkości naszego budynku i liczby pokoi. Kiedy już rozwiążemy te problemy, wtedy pojawia się kolejny dylemat – aranżacja pomieszczeń naszego nowego domu. I to właśnie w tym momencie możemy skorzystać z usług architekta wnętrz. Czy pomoc projektanta wnętrz jest potrzebna i czym właściwie jest aranżacja wnętrz?

Aranżacja wnętrz Gdańsk – co to właściwie jest?

Jak sama nazwa wskazuje, architektura wnętrz dotyczy projektowania i aranżowania przestrzeni w pomieszczeniach. Wbrew pozorom architektura wnętrz to nie jest to samo co inne dziedziny architektury. Architekt projektujący dom nie będzie wiedział, jak zaaranżować wnętrza, które powinno być dobrze oświetlone, które funkcjonalne, energooszczędne, a także przytulne. Nie jest to wcale proste zadanie, zwłaszcza kiedy jesteśmy ze wszystkich stron otaczani setkami rodzajami materiałów, tysiącami kolorów czy różnorakimi meblami.

Przede wszystkim architekt wnętrz zajmuje się doborem kolorów ścian, oświetleniem, doborem mebli, tworzy listę materiałów oraz zazwyczaj planuje umiejscowienie ścianek działowych, a wszystko to podporządkowuje istniejącej instalacji elektrycznej i wodnej, czyli jest to tak zwana aranżacja wnętrz Gdańsk. Przygotowany kompleksowy projekt aranżacji wnętrz, powinien zawierać wszystkie niezbędne informacje, które pozwolą ekipie budowlano-remontowej na dokładne przygotowanie wszystkich elementów. Oczywiście projektant przygotowuje projekt pod ramy finansowe, które ustala z klientem.

To klient decyduje, jakie konkretnie usługi zamawia od danego projektanta. Może to być tylko projekt zawierający wizualizację, która pokazuje, jak najlepiej rozmieścić poszczególne elementy, lub konkretny projekt ze wszystkimi wymiarami, materiałami i szczegółowym kosztorysem. Większość projektantów do projektu dołącza również listę dostawców oraz wykonawców, co nieco przyśpiesza zazwyczaj prace.

aranżacja wnętrzPoza tym jest również możliwość wykupienia usługi „pod klucz”, co oznacza, że to architekt realizuje całą inwestycję w naszym imieniu. Oznacza to tyle, że to na nim spoczywa oprócz wykonania projektu, wybór ekipy budowlanej, nadzór nad jej pracami, kontrola dostawców materiałów oraz dbałość o terminowe wykonanie inwestycji. Klient w trakcie tej pracy kontaktuje się z architektem tylko po to, by uzyskać informację o stanie budowy. Wybierając taką opcję usługi, nie musimy się o nic martwić, ponieważ wszelkie problemy rozwiązywane są przez projektanta.

Więcej informacji znajdziesz https://baltic-interiors.com/aranzacja-wnetrz-warszawa/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *