Bezpieczne polowanie w obliczu różnorodnych zagrożeń.

Zagrożenia w trakcie polowania występują w stosunkowo sporej ilości. Trzeba tutaj zwrócić szczególną uwagę na kwestie występowania sezonowego pewnych zagrożeń. Na przykład komary, kleszcze, czy też inne insekty, będą występować w największym nasileniu latem, w mniejszym wiosną i jesienią, zaś zimą nie będziemy mieć do czynienia z tym zagrożeniem. Jest to jednocześnie jedno z najgorszych i najbardziej uciążliwych zagrożeń. Tnące komary są w stanie wyprowadzić z równowagi, nawet najbardziej spokojnego człowieka. Warto więc skutecznie się przed nimi zabezpieczyć. Zarówno poprzez odpowiednią odzież, jak i nowoczesne rozwiązania technologiczne, z których najskuteczniejszym jest obecnie urządzenie Thermacell.

Czym jest urządzenie do odstraszania komarów Thermacell?

Urządzenie Thermacell, to nowoczesne rozwiązanie, zapewniające skuteczne odstraszanie komarów oraz innych insektów. Jego działanie jest w stu procentach bezpieczne dla środowiska, co też potwierdza stosownym komunikatem i atestem Agencja Ochrony Środowiska USA. Czynnikiem aktywnym, odstraszającym komary jest substancja d-alertyne. Jest to sztucznie uzyskana substancja zapachowa, które naturalnie występuje w przyrodzie. Na przykład w chryzantemach. W urządzeniu znajduje się zbiornik z butanem oraz mata nasączona substancją d-alertyne. Po uruchomieniu, dookoła urządzenia tworzy się strefa wolna od komarów i innych insektów. Osiąga ona, w zależności od panujących warunków, nawet 20 m2. Zyskujemy więc w ten sposób sporą ilość bezpiecznej przestrzeni. Jedna mata zapachowa wystarcza na trzy godziny działania. Możemy dowolnie urządzenie włączać i wyłączać, dzięki czemu wykorzystujemy je tylko wtedy kiedy jest to konieczne. W zasadzie, zakup urządzenia zapewnia nam od razu 12 godzin ochrony. Przy rozsądnym korzystaniu zaś, z całą pewnością wystarczy nam na kilka ładnych wyjść na polowanie.

Inne zagrożenia występujące na polowaniach.

Oczywiście komary i kleszcze to tylko jedno z wielu zagrożeń pojawiających się na polowaniach, które należy zneutralizować. Bardzo poważnym zagrożeniem są także wszelkiego rodzaju wystające, ostre gałęzie, czy też kolce niektórych gatunków drzew. Bardzo łatwo tutaj o poważne zranienie. Warto tutaj więc zadbać o odpowiednią odzież, która zabezpieczy nas przed skaleczeniami w takich sytuacjach. Dobra kamizelka łowiecka będzie więc wykonana z najlepszych jakościowo materiałów. Będzie odporna na pęknięcia, przebicia, i rozrywanie. Dzięki temu też, nie dojdzie pod żadnym pozorem do jakichkolwiek skaleczeń. Oczywiście kamizelka łowiecka, która zapewni nam maksymalny poziom bezpieczeństwa będzie stosunkowo kosztowna. Jednakże w tym zakresie nie warto szukać oszczędności. Może się to bowiem dość szybko zemścić. Dobra klasa kamizelki niesie za sobą wysoką cenę. Warto jednak takie pieniądze wyłożyć, aby czuć się w pełni bezpiecznym na każdym polowaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *