Wakacje. Co zabrać ze sobą na wakacje?

wakacje

Umiejętne przygotowanie walizki na wakacyjny wyjazd to bardzo ważna sprawa, bowiem zapewnia nam brak dodatkowych wydatków już na miejscu. Niezależnie od tego czy jedziemy na wakacje w góry, nad morze czy też na mazury, pewne kwestie naszego bagażu powinny pozostać takie same, aczkolwiek niektóre z nich będą czysto dopasowane regionalnie, wobec czego warto każdy z tych przypadków w pewnych kwestiach omówić zupełnie oddzielnie. Sprawdźmy więc, jak przygotować swój bagaż do wyjazdu na urlop, aby potem, już w trakcie wakacji nie trzeba było niczego na szybko dokupywać, co będzie tylko podnoszeniem wakacyjnych wydatków i to zupełnie niepotrzebnym.

Pakujemy walizkę na wakacje.

Niezależnie od kierunku wyjazdu wakacyjnego, w każdej walizce powinny się znaleźć odpowiednie podstawowe rzeczy, które będą niezbędne w każdym przypadku. Poniższa lista prezentuje wszystkie podstawowe rzeczy, które należy ze sobą zabrać.

  • Odzież – tutaj przede wszystkim chodzi o bieliznę na zmianę tak, aby uniknąć konieczności prania, choć w przypadku dłuższych wyjazdów może się to okazać niezbędne. Oczywiście skarpetki na zmianę. No i podstawowe ubrania, dostosowane do pory roku, choć czasami przydatne może być też coś cieplejszego na wypadek załamania pogody.
  • Higiena osobista – tutaj koniecznością jest zapakowanie szczoteczek do zębów, pasy, mydła oraz ręczników choć wiele hoteli i innych obiektów zapewnia nam podstawowe wyposażenie w tej kwestii, to jednak mieć swoje.
  • Obuwie – na letni urlop przede wszystkim trzeba zabrać klapki, co ułatwi nam spacerowanie, ale dodatkowa para zwykłych butów może się okazać bardzo zbawienna w tego typu przypadkach.
  • Kosmetyki – w tej kategorii koniecznością jest pamiętanie o podstawowych kosmetykach, dezodorantach, oraz kremach, szczególnie kremie z filtrem UV, który nie pozwoli, aby plażowanie doprowadziło do chorób skóry w wyniku nadmiernego wystawienia skóry na działanie promieni słonecznych.
  • Bezpieczeństwo – oczywiście niezbędne będą także środki odstraszające komary czy też kleszcze, oraz środki łagodzące ukąszenia tychże, bowiem w czasie wakacji, szczególnie nad morzem czy też na mazurach, niestety nie da się tego typu kontaktów uniknąć.
  • Bardzo ciepła odzież – akurat ta kwestia jest najbardziej istotna w przypadku, kiedy zdecydujemy się na wakacje w górach, bowiem to właśnie tam można się zetknąć z najbardziej gwałtownymi załamaniami pogodowymi, a co za tym idzie, w jednej chwili z upału i gorąca może się zrobić zimno, ponuro i burzowo.
  • Drobiazgi – warto pamiętać także o innych drobiazgach, takich jak chociażby ładowarka do telefonu czy też jakiś notes z długopisem (na wypadek konieczności zapisania czegokolwiek).

O czym jeszcze warto pamiętać?

W wielu przypadkach wszystkie powyżej wymienione rzeczy stanowią podstawę podstaw jeśli chodzi o pakowanie walizki na wakacyjny wyjazd. Niemniej jednak ze względów bezpieczeństwa warto jeszcze zaopatrzyć się w zapisane gdzieś numery kontaktowe do najbliższych. Warto na każde wyjście ze sobą zawsze zabierać zapisane na kartce numery telefonu do hotelu, oraz najbliższej rodziny (telefon może się uszkodzić i rozładować), aby w razie konieczności, mieć możliwość sprawnego znalezienia pomocy.

Generalnie przygotowanie do wyjazdu na wakacje jest dość skomplikowane, niemniej jednak mając dobry plan, można będzie wszystko przygotować tak, iż podczas właściwego już urlopu nie spotkają nas żadne przykre niespodzianki.

Tekst opracowany we współpracy z serwisem Centrum Turystyczne – centrumturystyczne.com.pl

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *