Czy grzejniki kanałowe to opłacalna inwestycja?

Wymiana technologii ogrzewania naszego domu, to bardzo ważna inwestycja, do której należy się prawidłowo przygotować. Przede wszystkim należy starannie sprawdzić, czy nowe rozwiązanie, które zamierzamy wdrożyć będzie mieć jakiekolwiek uzasadnienie ekonomiczne. Współcześnie, istotną kwestią jest także ekologia, a więc to, czy nasz nowy system grzewczy zminimalizuje zanieczyszczenia atmosfery generowane przez nasze ogrzewanie domu. Sprawdźmy jak wygląda sytuacja, w przypadku, kiedy w miejsce istniejącego ogrzewania ściennego zdecydowalibyśmy się na ogrzewanie kanałowe?

Warunki montażowe dla ogrzewania kanałowego.

W pierwszej kolejności trzeba będzie jednak sprawdzić, czy w ogóle mamy możliwość zamontowania ogrzewania kanałowego w naszym domu. Chodzi tutaj o to, iż do montażu grzejnika kanałowego wymagane jest spełnienie pewnych warunków technicznych. Są one montowane bezpośrednio w płaszczyźnie podłogi, a więc, aby było możliwe ich prawidłowe zamontowanie, trzeba spełniać w tym zakresie pewne warunki. Najważniejsze jest to, aby grubość podłóg umożliwiała nam wycięcie odpowiednich kanałów, o konkretnej głębokość. Wysokość grzejnika kanałowe, to w najmniejszym wydaniu 10 cm, a więc musimy mieć możliwość wycięcia tak głębokich kanałów. Podłączenie zasilania oraz powrotu czynnika grzewczego nie jest tutaj niczym nadzwyczaj kłopotliwym. W bardzo łatwy sposób można przeprowadzić niezbędne prace dostosowujące istniejącą instalację, do nowych wymagań. Generalnie więc, najważniejszą kwestią jest grubość podłóg. Jeśli w tym zakresie spełniamy odpowiednie warunki, to w zasadzie nic więcej nie stoi na przeszkodzie, aby wdrożyć tego typu system grzewczy w naszym domu.

Jakie korzyści płyną z zastosowania ogrzewania kanałowego?

Kwestią najważniejszą dla każdego z potencjalnych inwestorów będą oczywiście korzyści płynące z danej inwestycji. W tym przypadku mamy do czynienia z dość sporymi i wyraźnymi, korzystnymi aspektami wdrożenia tego rozwiązania. Prezentują się one następująco:

  • Zwiększenie dostępnej przestrzeni w pomieszczeniach mieszkalnych – grzejniki kanałowe montowane są w płaszczyźnie podłogi, a więc nie zabierają przestrzeni na ścianach pod oknem.
  • Zwiększenie efektywności grzewczej – jak zapewnia każdy producent ogrzewania kanałowego, możemy osiągnąć nawet do 15-20% zwiększony poziom efektywności w wyniku lepszego procesu rozprowadzania ciepła.
  • Podniesiony poziom komfortu – wymuszone rozprowadzane ciepła poprzez zastosowany wentylator będzie przekładać się na sprawniejsze ogrzewanie pomieszczenia. To z kolei przyczynia się do poczucia wyższego poziomu komfortu.

Oczywiście wymienione przez nas korzyści to tylko trzy najważniejsze. Z całą pewnością znaleźć można będzie także inne korzystne aspekty zastosowania ogrzewania kanałowego. Jest to więc rozwiązanie, które charakteryzuje się bardzo dobrym stosunkiem korzyści do ceny wdrożenia. Można rzec, iż jest to po prostu dość opłacalne rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *