Czystość powietrza w pomieszczeniach lakierni przemysłowych.

Prowadzenie warsztatu lakierniczego wymaga odpowiedniego podejścia, przede wszystkim do zagwarantowania odpowiednich warunków dla procesu lakierniczego. Wymaga on przede wszystkim odpowiedniej atmosfery roboczej, wolnej od wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, wypełniających powietrze atmosferyczne. Zresztą w toku pracy lakierniczej wydzielana jest tak zwana mgiełka lakiernicza, która także będzie wywierać negatywny wpływ na jakość procesu, ograniczając znacznie widoczność i utrudniając przebywanie w pomieszczeniach lakierniczej. Dlatego też, należy zadbać o wnikliwą filtrację powietrza znajdującego się wewnątrz pomieszczeń lakierni przemysłowych, aby warunki pracy były jak najlepsze.

System filtracji powietrza.

Oczywiście najważniejsze będzie zagwarantowanie dobrego systemu wentylacyjnego, który zapewni odprowadzanie zanieczyszczonego powietrza na zewnątrz, i regularne wprowadzanie do środka powietrza czystego z zewnątrz. Jako, że powietrze atmosferyczne do najczystszych także nie należy, musimy tutaj zadbać o to, aby system wentylacji był wyposażony w odpowiednio dopasowane filtry kieszeniowe, przechwytujące zarówno pyły i zabrudzenia z powietrza atmosferycznego wtłaczanego do wnętrza lakierni, jak i przechwytującego mgiełkę lakierniczą oraz inne chemiczne zanieczyszczenia lotne z powietrza odprowadzanego na zewnątrz. Tego typu systemy nawiewno wywiewne stanowią dość spory wydatek dla większości warsztatów, niemniej jednak trzeba tutaj powiedzieć, iż są one w stu procentach niezbędne, w celu osiągnięcia odpowiednich warunków dla procesu lakierniczego. Bez dobrego poziomu filtracji powietrza, jakość realizowanych prac lakierniczych będzie stać pod stosunkowo sporym znakiem zapytania.

Dodatkowa filtracja wewnętrzna.

Oczywiście bardzo ważne będzie także zagwarantowanie przechwytywania zanieczyszczeń wewnętrznych, bowiem system nawiewno wywiewny, nie będzie nigdy w stanie pozbyć się całości. Dlatego tez, w tym przypadku zastosowanie znajdują wszelkiego rodzaju filtry podłogowe, sufitowe, oraz ścienne, które przechwytują unoszące się osiadające na ścianach, podłogach i sufitach, zanieczyszczenia lotne. Jest to po prostu kurz i pył zmieszany z mgiełka lakierniczą, które mogłyby w przypadku braku wewnętrznej filtracji być unoszone dalej w powietrze, ograniczając widoczność oraz przedostając się w strefę roboczą, wywierać negatywny wpływ na jakość procesu lakierniczego. Jednym słowem prowadzenie warsztatu lakierniczego wymaga przede wszystkim inwestycji w profesjonalne systemy filtracji powietrza, celem osiągnięcia maksymalnie najlepszych warunków do realizacji procesu lakierniczego. W przeciwnym razie, jakość świadczonych przez warsztat usług, będzie stać na stosunkowo niskim poziomie, a to z cała pewnością nie jest celem żadnego z przedsiębiorców działających w tej wyjątkowo branży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *