Dobór łożysk zamiennych.

Naprawy pojazdów samochodowych jak również różnorodnych maszyn i urządzeń przemysłowych wymagają dostępu do wszystkich niezbędnych części zamiennych. Tutaj zaś najszybciej zużywającymi się elementami będą bez cienia wątpliwości łożyska, toteż warto w pierwszej kolejności zadbać o to, aby zapewnić sobie możliwość skorzystania z doboru łożysk. Chodzi tutaj zarówno o możliwość pozyskiwania łożysk oryginalnych, jak i zamienników, o tych samych parametrach technicznych, jednakże wyprodukowane przez innego producenta, gdyż często mogą one się okazać rozwiązaniem tańszym, a czasami nawet lepszym.

Szybki dobór łożysk i sprawna ich dostawa.

Zdecydowanie najważniejsze w przypadku prowadzenia warsztatu mechanicznego, będzie zorganizowanie odpowiedniego dostawcy łożysk oraz innych części zamiennych, który będzie na bieżąco realizować nasze zamówienia w tym zakresie, gdyż dzięki temu będziemy mogli sprawniej obsługiwać naszych klientów. Trudno sobie też wyobrazić sytuację, iż każdego dnia na koniec pracy wybieramy się do hurtowni łożysk i przeszukujemy półki w poszukiwaniu kilku, interesujących nas modeli. O wiele lepszym rozwiązaniem jest to, oferowane nam przez firmę Stożek, która na swojej stronie internetowej uruchomiła katalog internetowy z łożyskami dostępnymi w jej sklepach. Wystarczy wejść na stronę katalogu i wyszukać odpowiedniego producenta, bądź parametry techniczne łożysk, jakie chcemy pozyskać, a system natychmiast odpowie nam, czy w ogóle znajdują się takie łożyska, jak również czy są dostępne bezpośrednio na magazynie. W razie braku, dowiemy się także, ile czasu orientacyjnie trzeba będzie czekać na ich dostawę od producenta. Jest to więc bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwoli nam skutecznie i bardzo bezpiecznie, realizować usługi wymiany łożysk oraz ogólnie naprawy pojazdów oraz innych maszyn i urządzeń mechanicznych.

Czy warto korzystać z zamienników oryginalnych łożysk?

Oczywiście w wielu przypadkach będzie to rozwiązaniem zupełnie niewskazanym. Szczególnie w przypadku nowych pojazdów samochodowych, gdzie producent w celu zapewnienia gwarancji wymaga przeprowadzania przeglądów i korzystania z autoryzowanych serwisów. Wszystkie wymieniane części powinny być oryginalne, bowiem w przeciwnym razie grozi utrata gwarancji. W takich przypadkach oczywiście zupełnie bezsensowne jest oszczędzanie kilkudziesięciu złotych na łożyskach, aby straci dwuletnią gwarancję. W przypadku kiedy samochód jest już po okresie gwarancyjnym, w zasadzie nic nie stoi na przeszkodzie aby skorzystać z tańszych zamienników łożysk oryginalnych, które przecież bardzo często mogą okazać się nawet lepszym rozwiązaniem. bardziej wytrzymałym i o wiele wydajniejszym, niż oryginalne łożyska od producenta pojazdu samochodowego czy tez innego urządzenia mechanicznego w którym musimy wymienić łożyska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *