Instalacja nawiewno wywiewna i filtrowanie powietrza dla lakiernictwa przemysłowego.

Wśród wszystkich kwestii związanych z lakiernictwem przemysłowym, jedną z najbardziej istotnych będzie zadbanie o prawidłowe oczyszczenie powietrza wtłaczanego do wnętrza pomieszczeń lakierniczych, oraz bieżące oczyszczanie go z lotnych zanieczyszczeń, które wywierają negatywny wpływ na jakość realizowanych prac lakierniczych. W tym celu trzeba będzie zainwestować w odpowiednie instalacje nawiewno wywiewne odpowiedzialne za prawidłową cyrkulację powietrza, oraz w dodatkowe filtrowanie przy pomocy filtrów sufitowych, podłogowych czy też naściennych, które zapewnią przechwytywanie pozostałych zanieczyszczeń lotnych osiadających na ścianach i podłogach. Przyjrzyjmy się zatem nieco bliżej całemu zagadnieniu i doprecyzujemy wszystkie kwestie z tym związane.

Dlaczego w ogóle filtrować powietrze?

To podstawowe pytanie wymagające od nas odpowiedniej odpowiedzi. Otóż wtłaczane do wnętrza powietrze pochodzące z zewnątrz będzie pełne wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń lotnych, pyłu i kurzu, który w następnej kolejności po przedostaniu się do wnętrza będzie wywierać negatywny wpływ na proces lakierniczy. Po prostu będzie on osiadać na lakierowanych powierzchniach, będzie przedostawać się do strefy roboczej i mieszać z mgiełką lakierniczą, a to spowoduje znaczne osłabienie nakładanych warstw lakieru, a jednocześnie negatywnie wpłynie na ich estetykę. Dlatego też, należy zadbać o to, aby powietrze we wnętrzu pomieszczenia lakierniczego były w jak największym stopniu wolne od wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń lotnych, pyłu i kurzu.

Filtrujemy powietrze.

Aby zapewnić sobie czystą atmosferę, należy zainstalować na obiekcie odpowiednią instalację nawiewno wywiewną zaopatrzoną w dobrej klasy filtry kasetowe i kieszeniowe, które będą przechwytywać zanieczyszczenia i wiązać je w swoim wnętrzu. Dzięki temu powietrze wtłaczane do wnętrza pomieszczeń lakierniczych będzie wstępnie oczyszczone z większości zanieczyszczeń. W następnej kolejności, pozostałe przedostające się zanieczyszczenia, unoszące się w powietrzu będzie można przechwycić poprzez zastosowanie odpowiednich filtrów sufitowych, które także zagwarantują nam odpowiedni poziom efektywności oczyszczenia powietrza. Takie podejście do tej kwestii z całą pewnością zagwarantuje nam wysoki poziom oczyszczenia powietrza a co za tym idzie, wpłynie na podniesienie jakości realizowanych prac lakierniczych.

Jakość zastosowanych filtrów.

Nie da się jednak ukryć, iż kluczowe znaczenie będzie mieć tutaj jakość zastosowanych filtrów. W tym celu trzeba będzie zainwestować w filtry od najlepszych dostawców, którzy będą w stanie zagwarantować nam pełne wsparcie techniczne, przystępne ceny i stałe doradztwo. Możemy w tym celu zajrzeć na przykład na stronę internetową www.ksystem.pl, czyli stronę firmy K System, która jest dostawcą rozwiązań w tym zakresie. Jednym z lepszych dostawców w całym kraju, a co za tym idzie, korzystając w tej kwestii z jej usług, z całą pewnością uda nam się osiągnąć odpowiednio bezpieczny poziom filtracji atmosfery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *