Jak skutecznie ograniczyć negatywne objawy alergii?

Skuteczne ograniczenie dolegliwości alergicznych, polega przede wszystkim na ograniczeniu uwalniania histaminy do organizmu, która jest podstawową przyczyną przykrych dolegliwości takich jak ból i świąd. Histamina jest tutaj hormonem który występuje w ludzkim organizmie w pewnym, niegroźnym stężeniu, aczkolwiek jego podniesienie będzie powodować wszelkie nieprzyjemne dolegliwości jakie znają alergicy. Duże jej ilości występują na przykład w rybach, toteż nadmierne ich spożywanie może doprowadzić nawet do zatrucia pokarmowego. Dlatego też, leki przeciwhistaminowe będą tutja najskuteczniejszą bronią. Do wyboru będziemy mieć przede wszystkim leki na bazie cetyryzyny, która jednak wywołuje także skutki uboczne w postaci wzmożonej senności. Alternatywnym rozwiązaniem może być olej z czarnuszki siewnej, który nie powoduje skutków ubocznych a charakteryzuje się podobnym poziomem skuteczności działania.

Olej leczniczy z czarnuszki.

Jak już wspomnieliśmy olej z czarnuszki będzie charakteryzować się działaniem na zbliżonym a nawet takim samym poziomie jak cetyryzyna, przy czym nie będzie wywoływać skutków ubocznych, charakterystycznych dla jej przyjmowania. Dlatego też, można przyjąć założenie i zastosowanie w tym przypadku własnie oleju z czarnuszki będzie rozwiązaniem bardziej rozsądnym, bowiem pozwala nam na ograniczenie wydzielania histaminy do organizmu, a jednocześnie nie powoduje żadnych innych dolegliwości jak to ma miejsce w przypadku cetyryzyny. Ponadto, warto podkreślić, iż olej z czarnuszki charakteryzuje się także wieloma innymi, dobrymi dla naszego zdrowia działaniami. Będziemy tutaj więc mogli zauważyć działanie bakteriobójcze, grzybobójcze, przeciwzapalne, wzmacniające odporność, regulujące poziom cukru we krwi, regulujące miesiączkę, poprawiające trawienie, rozkurczające na mięśnie gładkie. Sama czarnuszka może być także skutecznie stosowana jako zewnętrzny lek w postaci naparu w przypadku trądziku, atopowego zapalenia skóry, czy tez grzybicach skóry. Generalnie rzecz więc ujmując, możemy stwierdzić iż sama czarnuszka siewna, z której pozyskiwany jest olej leczniczy, stanowi bardzo skuteczną w wielu przypadkach chorobowych roślinę.

Prawidłowe stosowanie oleju z czarnuszki.

Bardzo ważną kwestią będzie tutaj także prawidłowe stosowanie oleju z czarnuszki, bowiem od tego zależeć będzie prawidłowe ograniczenie wydzielania histaminy do organizmu. W początkowym okresie powinniśmy przyjmować w granicach 500 mg na dobę, po czym możliwe będzie ograniczenie dawki do dwóch czy tez nawet jednej kapsułki na dobę. Ograniczenie może być zastosowane dopiero w przypadku odczucia wyraźnej poprawy wynikającej z zastosowania leku a nie z braku pylenia alergenami czy też w wyniku ograniczenia z nimi kontaktu. Ważne jest także przyjmowanie jej w hermetycznie zamkniętych kapsułkach które mają za zadanie zapobiec ulatnianiu się olejku eterycznego, który jest jednym z nośników najważniejszych składników oleju z czarnuszki. Jednym słowem kapsułki z olejem z czarnuszki będą tutaj chyba najlepsza formą jej przyjmowania, a ich zakup nie stanowi obecnie większego problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *