Kiedy stosować drukarki fiskalne a kiedy kasy fiskalne?

kasa fiskalna do kupienia w sklepie artombis.pl w Bydgoszczy

Zarówno drukarki fiskalne, jak i kasy fiskalne, w zasadzie mają dokładnie takie samo przeznaczenie. Są to urządzenia mające za zadanie drukować dokument fiskalny sprzedaży, czyli paragon. Jest to dokument na podstawowi którego klient może dochodzić reklamacji, a przedsiębiorca będzie rozliczać się z fiskusem. Jednakże trzeba tutaj powiedzieć, iż pomiędzy drukarkami a kasami fiskalnymi będzie dość spora różnica, przede wszystkim techniczna. Wobec tej różnicy też, inne będziemy mieć dla nich zastosowanie. Warto przyjrzeć się temu zagadnieniu, bowiem początkujący przedsiębiorcy, bardzo często mylą tę pojęcia. Nie mają więc nawet podstawowe wiedzy, pozwalającej wybrać im rozwiązanie optymalne do swoich potrzeb.

Czym są kasy fiskalne i kiedy je stosujemy.

kasa fiskalna do kupienia w Bydgoszczy, w sklepie artombis.pl

rys. mała mobilna kasa fiskalna

Kasa fiskalna, jest kompletnym, samodzielnym, niezależnym systemem fiskalnym. Pozwala nam na prowadzenie ewidencji sprzedaży, na podstawie której rozliczać się będziemy z fiskusem. Profesjonalne kasy fiskalne, posiadają własną pamięć, w której możemy zapisywać kody produktów. Dzięki temu po połączeniu jej z czytnikiem kodów kreskowych, nie trzeba kodów wprowadzać ręcznie. Jest to znaczne ułatwienie prowadzenia sprzedaży, szczególnie w sklepach gdzie mamy bardzo szeroki asortyment. Po prostu trudno sobie w ogóle wyobrazić, aby pracownik, zapamiętał kilka tysięcy kodów różnych produktów. Poprzez kasy fiskalne Bydgoszcz wraz z czytnikami kodów, jest to zbędne. Wystarczy zeskanować kod kreskowy, a kasa od razu wczyta z pamięci wszystkie dane o produkcie, w tym przede wszystkim jego cenę. Następnie nadrukuje ją po zatwierdzeniu przez pracownika na paragon. Dzięki temu też minimalizujemy ryzyko popełnienia błędu przez pracownika podczas ręcznego wprowadzania kodów poszczególnych produktów. Jednym słowem kasy fiskalne to urządzenia znajdujące swoje zastosowanie w sklepach, gdzie mamy do czynienia z dużą ilością produktów.

Czym jest drukarka fiskalna i kiedy ją stosujemy?

drukarka fiskalna do sklepów do kupienia w sklepie artombis.pl w Bydgoszczy

rys. systemowa drukarka fiskalna dla sklepów

Drukarka fiskalna jest z kolei urządzeniem fiskalnym niesamodzielnym. Do jej prawidłowego działania wymagany jest jeszcze komputer z odpowiednim oprogramowaniem. Pozornie wygląda to nieco gorzej niż w przypadku kas fiskalnych. Jednakże trzeba pamiętać, iż drukarka fiskalna, będzie urządzeniem bardziej wszechstronnym. Dobre oprogramowanie do drukarki fiskalnej pozwoli na skuteczne prowadzenie sprzedaży w różnych wariantach. Możliwe będzie wprowadzani wszelkich rabatów i zniżek. Jest to więc urządzenie perfekcyjnie sprawdzające się we wszelkiego rodzaju hurtowniach. Tym bardziej, iż drukarki fiskalne Bydgoszcz będą także w stanie realizować podstawowe zadania kasy fiskalnej. Co więcej, drukarka taka sprawdzi się bardzo dobrze na przykład w marketach budowlanych. Wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z duża ilością produktów, ale chcemy mieć pełną kontrolę na bieżącą sprzedażą. Tam gdzie chcemy mieć możliwość ewentualnego ustalania rabatów dla stałych klientów. Z całą pewnością za to, nie będzie sprawdzać się w normalnym sklepie spożywczym, czy też wielobranżowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *