Kim jest doradca kredytowy

Jeśli zastanawiasz się nad wzięciem kredytu warto także pomyśleć nad spotkaniem się z doradcom kredytowym. Czym zajmuje się doradca kredytowy, jakie są jego obowiązki i w czym może pomóc osobie ubiegającej się o kredyt? Sprawdź!

Doradca kredytowy – kim jest?

Doradca kredytowy to osoba, która nie otrzymuje wynagrodzenia od instytucji, która udziela kredytu, a tylko od klienta, który poprosił o jego usługi. Jest to doradca niezwiązany z żadnym bankiem świadczący niezależne usługi z zakresu doradztwa finansowego. Zadaniem doradcy kredytowego jest pomoc w wybraniu najkorzystniejszej oferty kredytowej dla klienta. Niezbędna jest więc wiedza w zakresie produktów bankowych i ryzyka, jakie wiążę się z danymi decyzjami i umiejętność przedstawienia tego w uczciwy i zrozumiały sposób. Aby zostać doradcom kredytowym, należy uzyskać zezwolenie od Komisji Nadzoru Finansowego i zostać wpisanym do rejestru doradców. Należy także opłacać składkę członkowską i zaopatrzyć się w ubezpieczenie OC. Niezbędne będzie także przynajmniej średnie wykształcenie, jednak mile widziane jest wyższe o kierunku związanym z finansami np. ekonomia.

Dlaczego warto współpracować z doradcą kredytowym?

Pomoc doradcy kredytowego będzie bardzo duża, jeśli nie ma się pojęcia o kredytach, możliwościach i ryzyku, jakie się z nim wiąże. Dzięki jego pomocy możesz zaoszczędzić czas, ponieważ nie będziesz musiał porównywać ze sobą ofert i samodzielnie wybierać tej najlepszej dla siebie.

Weźmie on pod uwagę Twoją sytuację finansową i cel, na jaki potrzebujesz pieniędzy, a także poszuka on propozycji kredytów, które stworzone są z myślą o Tobie. Ostateczną decyzję oczywiście podejmiesz Ty, ale pomoc w tym przypadku może znacznie skrócić czas poszukiwania odpowiedniej oferty.

Doradca kredytowy podpowie Ci również jakie dokumenty są niezbędne do wzięcia kredytu np. mieszkaniowego i jakie warunki trzeba spełniać, aby go otrzymać.

Jeśli masz do czynienia z doświadczonym pośrednikiem i doradcom kredytowym to może Ci on pomóc także w ewentualnych negocjacjach warunków kredytu z bankiem. A także może pomóc Ci uniknąć dodatkowych, kosztownych opłat skrzętnie ukrytych w umowie.

Dobry doradca przeprowadzi Cię przez całą procedurę starań o kredyt bez zbędnego stresu i odpowie na każde zaprzątające Twoją głowę pytanie związane z kredytem.

Czym zajmuje się doradca kredytowy?

Do zadań doradcy kredytowego należy m.in.:

  • Przygotowanie niezbędnych dokumentów i wniosków
  • Przygotowywanie i przedstawianie ofert kredytów swoim klientom
  • Pośredniczenie między klientem a bankiem
  • Zapoznanie się z oczekiwaniami klientów i poznanie ich potrzeb i sytuacji finansowej
  • Wspieranie klienta przez cały okres jego starań o kredyt
  • Doradzenie klientowi jak może zwiększyć swoją zdolność kredytową

Jak widzisz, doradca kredytowy może pomóc Ci w bardzo wielu kwestiach związanych z kredytem. Jeśli masz taką możliwości, warto zastanowić się nad skorzystaniem z jego pomocy. Oszczędzi Ci to nerwów związanych z szukaniem odpowiedniej oferty i przebrnięciem przez wszystkie formalności. Dobry doradca finansowy pozwoli Ci także zaoszczędzić pieniądze, dobierając najkorzystniejszą ofertę kredytu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *