Kreacje boho-chic coraz bardziej modne.

stylistyka boho-chic

Ostatnie lata na rynku mody to ewidentny wzrost zainteresowania stylistyką boho-chic, która okazuje się być idealną odpowiedzią na potrzeby wielu ludzi. Coraz więcej osób poszukuje nowych rozwiązań odzieżowych, w których wyglądać będą nieszablonowo, elegancko i stylowo a jednocześnie nieco nonszalancko, a w tym miejscu boho-chic sprawdza się wręcz wyśmienicie. Przyjrzyjmy się zatem nieco bliżej tej stylistyce, i sprawdźmy w jaki sposób można bez większego trudu przygotować swoje własne, niepowtarzalne i niesamowicie estetyczne kreacje w stylistyce boho-chic, bez konieczności ponoszenia wygórowanych kosztów.

Podstawowe założenia stylistyczne.

Głównym założeniem kreacji w stylu boho-chic, jest połączenie ferii barw, charakterystycznej dla nurtu hippisowskiego z luzem inspirowanym noszeniem się surferów, z domieszka oryginalności charakterystycznej dla czasów bohemy. W zasadzie z tych założeń wywodzi się także nazewnictwo stylistyki. W elementach stroju dopasowanego do stylistyki boho znajdziemy przede wszystkim:

  • Długie luźne spódnice
  • Dżinsowe kurtki
  • Futrzane kamizelki
  • Kolorowe tuniki
  • Duże, obszerne wręcz torby
  • Szerokie paski

Nicole Richie

Nurt ten pojawił się na rynku mody damskiej w okolicy roku 2004 a do pierwszych fanek stylu należy bez wątpienia zaliczyć Kate Moss, do której stosunkowo szybko dołączyły kolejne celebrytki takie jak Nicole Richie, siostry Olsen, czy też Sienna Miller. Na rynku amerykańskim główną propagatorką stylizacji boho-chic trzeba uznać Rachel Zoe, bardzo znaną i popularna stylistkę, odpowiedzialną za wizerunek wielu gwiazd, takich jak: Cameron Diaz, Nicole Richie, czy też Mischa Barton.

Można więc powiedzieć, iż jest to styl bardzo popularny nie tylko wśród zwykłych ludzi, ale także wśród celebry tek, które w wielu przypadkach ubóstwiają wręcz stylizacje w tym nurcie.

Jak tworzymy kreacje w stylu boho-chic?

tworzymy kreację w stylu boho-chicAby stworzyć kreacje w stylu boho, wystarczy uważnie przyjrzeć się wszystkim podstawowym założeniom, a potem skonfrontować swoje spostrzeżenia z wizerunkiem gwiazd i cele brytem wymienionych w akapicie wyżej. Dobrane do siebie: luźna spódnica, dżinsowa kurtka lub futrzana kamizelka, obszerna torba już będą tworzyły namiastkę stylu boho. Warto tutaj także pomyśleć o pewnych zakupach do podkreślenia indywidualizmu kreacji. W tym celu można zajrzeć na strony sklepu internetowego piekielko, który co prawda zajmuje się przede wszystkim dystrybucją oryginalnej biżuterii orientalnej (także ciekawy dodatek do kreacji w stylu boho-chic), niemniej jednak znajdziemy tutaj także inne elementy odzieży, które perfekcyjnie będą nadawały się do tworzenia kreacji w tej stylistyce. Tym bardziej, iż nie jest to sklep w żadnym razie luksusowy, a większość elementów odzieży można zakupić w wyjątkowo przystępnych cenach. Jednym słowem boho-chic jest stylem dla każdego, gdyż każdy będzie w stanie bez większych trudności, samodzielnie stworzyć kreacje w tym stylu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *