Laweta jako pomysł na własny biznes

laweta

Laweta a raczej usługi transportu świadczone przy jej pomocy mogą być bardzo dobrym pomysłem na własny biznes. Obecnie bowiem samochodów na drogach jest coraz więcej, dlatego z każdym dniem przybywa osób potrzebujących tego typu pomocy. Ze względu na rosnącą konkurencję w tej branży ceny usług stają się coraz bardziej przystępne, dlatego też coraz więcej osób w przypadku, gdy mają stłuczkę lub awarię samochodu w trasie bez wahania poszukuje najbliższej firmy świadczącej usługi transportowe lawetą.

Do czego służy laweta

Laweta pozwala na bezproblemowe przetransportowanie samochodu czy nawet niewielkiej maszyny budowlanej do wskazanej lokalizacji, na rynku znaleźć można kilka ich rodzajów, niektóre to odpowiednio dostosowane samochody, a jeszcze inne mają postać swoistych przyczepek, dołączanych do dopasowanego pod względem wagi auta. W zależności od rodzaju i wielkości laweta może transportować ładunek o określonej wadze. Zazwyczaj samochody osobowe bez problemu można przewozić każdym rodzajem lawet, w sytuacji gdy mowa o busach czy maszynach budowlanych zazwyczaj musi być ona nieco większa.

Atrakcyjność usług transportowych jako biznesu

Lawety wykorzystywane są coraz częściej nie tylko w sytuacjach awaryjnych, ale także jako usługa z której korzysta się na stałe. Okazuje się, iż bardzo wiele firm budowlanych korzysta z nich w momencie, gdy należy z jednej budowy na drugą przetransportować niewielkie maszyny budowlane, jak na przykład minikoparki czy mniejsze ładowarki. Tutaj transport lawetą jest często niezbędny, ponieważ nie mogą one poruszać się samodzielnie po drogach. A nawet jeżeli zostały dopuszczone do ruchu po nich, pokonanie trasy zajęłoby bardzo wiele czasu. Koszt przewozu maszyny budowlanej lawetą bardzo często jest nieporównywalnie niższy niż inne formy transportu. Zazwyczaj firmy budowlane mają sprawdzone osoby, które świadczą dla nich usługi i w każdej chwili mogą podjąć się ich wykonania. Należy jednak pamiętać, iż zapotrzebowanie na takie usługi jest praktycznie przez całą dobę, trzeba się więc na to odpowiednio przygotować.

Jakie ceny za usługi

Kwestia ustalenia cen za usługi lawetą to także temat, jakim należy się zająć przed rozpoczęciem tego typu działalności. Najczęściej określa się stawkę za przejechany kilometr, może się jednak okazać, iż klient zażyczy sobie transportu na stosunkowo krótkim odcinku, co dla firmy nie będzie opłacalne, przeliczając to na kilometry. Wiele firm więc określa, iż do pewnej ilości kilometrów, na przykład 20 lub 30 stawka jest stała, jednakże powyżej doliczana jest opłata za każdy dodatkowo przejechany kilometr. Klient zamawiający tego typu usługi musi pamiętać o tym, iż firmy liczą kilometry od siedziby do klienta, a nie jedynie od klienta na miejsce docelowe. W godzinach nocnych stawka najczęściej jest także wyższa. Ponadto wiele osób wzywa pomoc drogową do sytuacji, które można bez większych problemów naprawić na miejscu. Dobrze jest więc, jeżeli właściciel firmy zatrudnia osoby posiadające wiedzę z zakresu mechaniki samochodowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *