Małe młoty hydrauliczne i ich zastosowanie.

Małe młoty hydrauliczne

Obecnie, zdecydowanie rosnącą popularnością na rynku, cieszą się małe młoty hydrauliczne, przeznaczone do współpracy z minikoparkami oraz miniładowarkami. Wynika to przede wszystkim z faktu tego, iż to właśnie tego typu sprzęt ciężki jest częstszym wyposażeniem naszych, polskich przedsiębiorstw budowlanych. Przedsiębiorcy mogą też o wiele łatwiej zainwestować w małe młoty hydrauliczne, niż w duże jednostki do koparek gąsienicowych, co wynika z kosztów inwestycji. W końcu mały młot można zakupić już w cenie około 15 tyś. PLN, zaś duże jednostki będą kosztować zdecydowanie więcej. Może się nawet okazać, iż koszty jakie trzeba będzie ponieść znacznie przekroczą 100 tys. PLN.

Czym charakteryzują się małe młoty hydrauliczne?

Jeśli chodzi o małe młoty hydrauliczne, przeznaczone do minikoparek i miniładowarek, to będą one charakteryzować się stosunkowo niedużą energia uderzenia.

  • Młoty hydrauliczne do minikoparek – w przypadku produktów dostarczanych przez firmę Arrowhead, będziemy mieć do dyspozycji 5 urządzeń oznaczonych numerami serii R40, R45, R55, R65 i R70 przeznaczonymi do montażu na minikoparkach o masie od 0,7 – 7 ton.
  • Młoty hydrauliczne do miniładowarek – tutaj z kolei producent młotów, firma Arrowhead zapewnia 3 modele oznaczone jako E480, E680 i E780 przeznaczone do maszyn o masie własnej od 1,5 – 10 ton.

Typowy młot hydrauliczny do minikoparki charakteryzuje się także tym, iż jest o wiele bardziej kompaktowy w wymiarach. Mamy więc możliwość zastosowania go w trudno dostępnych miejscach. Bardzo często tego typu, małe młoty hydrauliczne stosowane są do prac przy usuwaniu przeszkód gruntowych, podczas wykopów ziemnych. Najczęściej ma to miejsce w przypadku wykopów pod nowe linie wodociągowe i kanalizacyjne, gdzie często można natrafić na stare konstrukcje betonowe, czy też większe frakcje skalne. W takim samym zakresie bardzo dobrze sprawdzi się również młot do miniładowarki, aczkolwiek tutaj mamy do czynienia z nieco szerszą podstawą, więc nie zawsze będzie to rozwiązaniem optymalnym.

Wybór odpowiedniego młota hydraulicznego.

Bardzo ważną kwestią jest tutaj także to, aby małe młoty hydrauliczne były precyzyjnie dobrane do konkretnych gabarytów maszyny, na której mają być zamontowane. Musimy bowiem zdawać sobie sprawę, iż podczas pracy młota, dochodzi do silnych obciążeń, oraz przenoszenia drgań na ramię maszyny. Jeśli więc młot będzie zbyt duży w stosunku do maszyny, na której pracuje, będzie to prowadzić do szybszego zużywania się ramienia maszyny. Musimy więc bardzo precyzyjnie dopasować młot do konkretnej maszyny, aby zagwarantować sobie maksymalnie wysoki poziom bezpieczeństwa eksploatacji maszyny z młotem

Podsumowanie

Musimy więc tutaj zwrócić uwagę na fakt, iż małe młoty hydrauliczne, przeznaczone będą przede wszystkim do minikoparek oraz miniładowarek. Ich zastosowanie zaś to przede wszystkim mniejsze prace wyburzeniowe, czy też usuwanie przeszkód gruntowych podczas wykopów ziemnych. Można więc powiedzieć, iż wielu firmom budowlanym, typowe, małe młoty hydrauliczne mogą się całkiem przydać podczas realizacji codziennych zadań. Warto więc tego typu inwestycję dość wnikliwie przeanalizować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *