Marmurowe schody wewnętrzne.

Schody w domu jednorodzinnym prowadzące na kolejną kondygnację budynku odgrywają bardzo ważne funkcje. Przede wszystkim chodzi tutaj o funkcję komunikacyjną, ale w wielu przypadkach będzie to także poniekąd funkcja reprezentacyjna, gdyż w większości przypadków będą one ulokowane tuż przy drzwiach wejściowych do domu. W związku z tym też, trzeba pamiętać, iż każdy wchodzący do domu w pierwszej kolejności zwróci uwagę właśnie na schody. Dlatego też, warto tutaj zastanowić się nad kwestią tego, czy nie skusić się na inwestycję w schody wykonane całkowicie z marmuru, wraz z posadzką marmurową w przedpokoju, aby od razu estetyka wnętrz przykuwała do siebie uwagę naszych ewentualnych gości.

Korzystne aspekty zastosowania schodów wykonanych z marmuru.

Przede wszystkim, poza niezliczonymi i ogromnymi walorami estetycznymi, musimy pamiętać, iż marmur to naturalny kamień a ten, jak bardzo dobrze wiemy, charakteryzuje się jeszcze kilkoma innymi zaletami. Jest niezwykle odporny i wytrzymały na uszkodzenia, szczególnie w przypadku, kiedy posadzka i schody marmurowe są wykonane starannie z odpowiednio przygotowanego materiału. Musimy tutaj zwrócić uwagę także na łatwość utrzymania w czystości. Nie trzeba się tutaj przejmować typem i rodzajem stosowanych środków czyszczących, bowiem naturalny kamień raczej będzie odporny na wszystkie stosowane w domach i mieszkaniach środki czyszczące. Wobec tego też, utrzymanie w czystości zarówno posadzek marmurowych jak i schodów nie będzie wymagać od nas jakichkolwiek nadmiernych środków ostrożności. Jedynym wymogiem będzie tutaj okresowe usunięcie kamienia osadzającego się w wyniku stosowania twardej wody do mycia schodów i posadzek, w którym celu wykorzystywany jest odpowiedni płyn, dostarczany przez producenta schodów marmurowych.

Koszty realizacji.

Oczywiście jeśli już zdecydujemy się na schody wykonane z marmuru będziemy musieli liczyć się z dość sporym kosztem ich wykonania. Przede wszystkim trzeba pamiętać, iż z reguły będą one co najmniej dwa razy droższe niż inne rozwiązania w tym zakresie. Z drugiej jednak strony wysoki poziom trwałości, który można tutaj liczyć w dziesiątkach a nawet setkach lat, pozwala nam stwierdzić, iż jest to inwestycja także na korzyść przyszłych pokoleń, które będą korzystać z naszego domu w przyszłości. Generalnie rzecz biorąc, w przypadku, kiedy w trakcie budowy domu, lub też jego remontu, będziemy dysponować nieco większym zapasem gotówki, z całą pewnością dobrym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na marmurowe schody prowadzące na druga kondygnację budynku. Zapewni to nam nie tylko wzrost estetyki wystroju wnętrza domu, ale także sprawi, iż przez najbliższe dziesięciolecia nikt nie będzie musiał martwić się kwestią schodów oraz posadzki w przedpokoju, gdyż ta będzie zawsze dobra i nada się do każdego rodzaju aranżacji wnętrz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *