Matterhorn a wyjazd trekkingowy w jego okolicę.

Nie ma chyba innej takiej góry na całym świecie, jak wybijający się na tle całych Alp, zlokalizowany w Alpach zachodnich szczyt Matterhorn. Nie jest on co prawda najwyższym szczytem alpejskim, gdyż ten tytuł dzierży niezmiennie od zawsze Mont Blanc (4808,73 m n.p.m.), aczkolwiek jego postura także imponująco wybija się na wysokość 4478 m n.p.m. Co jednak najważniejsze, jego kształt jest symbolem góry w ogóle. W zasadzie można powiedzieć, iż jego sylwetka jest uosobieniem wszystkich wyobrażeń człowieka o górze. To właśnie z tego powodu trekking alpejski w rejonie szczytu Matterhorn cieszy się tak wielkim powodzeniem. Zobaczmy zatem, jakie atrakcje będą na nas czekać, jeśli zdecydujemy się swój urlop spędzić właśnie na tego typu wycieczce trekkingowej w okolicy szczytu Matterhorn.

Główne zalety trekkingu w rejonie Matterhorn.

Przede wszystkim trzeba sobie tutaj powiedzieć, iż wycieczki trekkingowe w tym rejonie dość znacznie różnią się od innych. Tutaj na trekkingach w rejonie Matterhorn oraz Monte Rosa, cała trasa wiedzie wysoko położonymi przełęczami, na poziomie pomiędzy 2700 a 3000 m n.p.m. W trakcie całej wycieczki, i to niezależnie od biura podróży, które ja organizuje będziemy zawsze mieli możliwość skorzystania z wielu atrakcji, wśród których najważniejsze to:

  • Wejście na jeden z wielu czterotysięczników masywu Monte Rosa – na przykład Punta Gnifetti – 4554 m n.p.m.
  • Przejażdżka najwyżej położoną (3820 m n.p.m.) kolejką linową na Klein Matterhorn
  • Wejście do wnętrza lodowca Theodul Glacier
  • Niezapomniany widok na wschodnią, najwyższą w całych Alpach ścianę masywu Monte Rosa o wysokości 2400 metrów.
  • Możliwość skosztowania lokalnych specjałów kuchni góralskiej
  • Możliwość przybliżenia sobie lokalnej kultury i sztuki.

Jest to więc niezwykle atrakcyjna oferta dla każdego turysty, szczególnie zaś dla pasjonatów wysokogórskich wędrówek.

Przebieg wyjazdu.

Przede wszystkim trzeba tutaj powiedzieć iż tego rodzaju trekkingi alpejskie w rejonie Matterhorn organizowane są przez wiele biur podróży, aczkolwiek w większości przypadków zawsze będziemy mieli możliwość skorzystania z tych samych atrakcji. W czasie całej wycieczki hotele będą bardzo często zmieniane, pomiędzy włoskimi a szwajcarskimi, w zależności od ustalonej trasy przemarszu. Można będzie liczyć na wiele wizyt w małych, alpejskich miasteczkach górskich, które charakteryzują się niesamowitym wręcz poziomem urokliwości. Większość tras pod względem technicznym nie będzie zbyt wymagająca, aczkolwiek znajdą się warianty wymagające dobrej kondycji fizycznej. W większości też przypadków nie potrzebujemy żadnego sprzętu specjalistycznego. Wystarczy solidny plecak, dobre buty, latarka czołowa, oraz odpowiednia odzież, która zagwarantuje nam wygodę i komfort termiczny niezależnie od warunków atmosferycznych, jakie danego dnia będą panowały na trasie. Jest to więc stosunkowo prosta wycieczka górska w okolicy Matterhorn, a co za tym idzie, skorzystać z tego typu ofert mogą praktycznie wszyscy, bez żadnych ograniczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *