Mieszalnik do betonu dla firm budowlanych.

Na chwilę obecną coraz większa ilość przedsiębiorstw budowlanych, nawet tych najmniejszych, jest w stanie pozwolić sobie na poważniejsze inwestycje w sprzęt ciężki. Coraz częściej więc firmy, inwestują w sprzęt taki jak koparki czy tez ładowarki, które w przypadku niektórych branż budowlanych, są wręcz niezbędne na placu budowy. Ponadto, maszyny te wyposażane są w dodatkowe narzędzia, jak chociażby młoty hydrauliczne czy też mieszalniki do betonu. Są to bez wątpienia narzędzia, znacznie poszerzające możliwości tego typu maszyn. Prowadząc więc firmę budowlaną warto przeanalizować wszystkie czynniki, aby określić, czy takie inwestycję będą dobrym rozwiązaniem, czy też można będzie sobie poradzić w inny sposób.

Dla kogo mieszalnik do betonu?

Przed jakąkolwiek większą inwestycją, a takową jest na pewno zakup mieszalnika do ładowarki, warto przeprowadzić analizę opłacalności inwestycji. W tym przypadku nie jest to w zasadzie nic skomplikowanego. Wystarczy po prostu zebrać wszystkie faktury z ostatnich kilkunastu miesięcy i sprawdzić jak często i w jakich ilościach kupowaliśmy beton z betoniarni. Do tego trzeba jeszcze zebrać informacje o zakupionym cemencie i częstotliwości ręcznego przygotowywania betonu na placu budowy. Jeśli z pozyskanych informacji wynika, iż pracownicy praktycznie dziennie potrzebują betonu (a tak się dzieje na przykład w przypadku firm brukarskich) warto pomyśleć nad pozyskaniem funduszy na zakup Mieszalnika do ładowarki.

Możliwości mieszalnika do betonu do ładowarki.

Musimy także pamiętać, iż mieszalnik do ładowarki pozwala nam na całkiem sporo. Przede wszystkim jest wyposażenie, które pozwala na szybkie i sprawne przygotowywanie betonu bezpośrednio na placu budowy, bez nadmiernego angażowania w to pracy robotników. Ich zadaniem jest jedynie wrzucenie materiałów składowych do łyżki i to wszystko. Mieszalnik umożliwia nam przygotowywanie betonu mokrego, suchego i półsuchego, w zależności od aktualnych potrzeb. W zależności od posiadanego modelu (co jest ściśle uzależnione od posiadanej ładowarki), umożliwia nam przygotowanie jednorazowo od 300 do nawet 1000 litrów betonu, co jest ilością bezproblemowo zaspokajającą potrzeby większości ekip budowlanych. W trakcie mieszania betonu możliwe jest podjeżdżanie ładowarką do miejsca jego zapotrzebowania, co jest szczególnie korzystnym w przypadku rozległych terenów budowy.

Gdzie kupić mieszalnik do betonu?

Skoro już przekonaliśmy się do sensowności zakupu mieszalnika, warto zastanowić się nad tym gdzie poszukać takich rozwiązań. Oczywiście można poszukać na rynku wtórnym, aczkolwiek nie zawsze będzie to rozwiązaniem idealnym. Przede wszystkim musimy pamiętać, iż łyżka z mieszadłem potrzebuje jeszcze odpowiedniej płyty adaptacyjnej do posiadanego przez nas modelu ładowarki, a to nie zawsze będzie takie proste do zakupu na rynku wtórnym. Poza tym na rynku wtórnym nie możemy liczyć na gwarancję, ani prawidłowy poziom serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego. Dlatego też, najlepszym według nas rozwiązaniem jest jednak zakup nowej łyżki z mieszadłem bezpośrednio od autoryzowanego przedstawiciela producenta. Takie podejście zagwarantuje nam wysoki poziom bezpieczeństwa zakupu, jak również pozwoli liczyć na prawidłowy poziom serwisowania posiadanej łyżki. W końcu nie jest to narzędziem zbyt tanim, wobec czego warto jednak zadbać o to, aby jego eksploatacja była jak najmniej uciążliwa i jak najbardziej trwała.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *