Młoty hydrauliczne w minikoparkach i miniładowarkach.

Praktycznie każda współczesna firma zajmująca się zewnętrznymi pracami budowlanymi, takimi jak brukarstwo, montaż ogrodzeń, czy też budowa dróg i nowych linii wodnych oraz kanalizacyjnych, posiada na swoim wyposażeniu urządzenia takie jak minikoparki i miniładowarki. Są to pożyteczne w tym przypadku maszyny, które w znacznym zakresie usprawniają realizację wielu prac ziemnych. Dodatkowo, na wyposażeniu tego typu maszyn, mogą znajdywać się młoty wyburzeniowe, dzięki którym pokonywanie przeszkód gruntowych, czy też realizacji pomniejszych prac wyburzeniowych będzie wyjątkowo proste do przeprowadzenia. Warto więc przyjrzeć się młotom wyburzeniowym w minikoparkach i miniładowarkach nieco bliżej, bowiem może się okazać, iż tego typu sprzęt przydatny będzie także w naszym przedsiębiorstwie.

Pokonywanie przeszkód gruntowych.

W toku realizacji prac ziemnych, czyli na przykład przy kopaniu rowów pod nowe linie wodne i kanalizacyjne, bardzo często można będzie natknąć się na różne przeszkody gruntowe, pod postacią wszelkiego rodzaju kamieni, fragmentów skał, czy też starych, zasypanych, konstrukcji betonowych. Oczywiście trzeba będzie się ich pozbyć, a w tym celu, nie zawsze możliwe będzie ich najzwyklejsze wyciągnięcie z ziemi. Czasami zachodzić będzie konieczność ich uprzedniego rozkruszenia, a to wymagać będzie posiadania odpowiedniego sprzętu. Tutaj właśnie z pomocą przychodzą nam młoty wyburzeniowe do minikoparek i miniładowarek, które bez problemu poradzą sobie z tego typu przeszkodami, a których eksploatacja jest niezwykle prosta. wystarczy tradycyjną łyżkę zamienić na młot wyburzeniowy, który napędzany jest z układu hydrauliki maszyny i można przystępować do realizacji rozkruszania przeszkody w celu jej usunięcia.

Parametry techniczne młotów do minikoparek i miniładowarek.

Co prawda tego typu młoty wyburzeniowe będą charakteryzować się mniejszą energia uderzenia, niż młoty stosowane w normalnych koparkach i ładowarkach, niemniej jednak powinna ona w zupełności wystarczyć do pokonania tego typu przeszkód. Zaletą tutaj zaś będzie niewielka, kompaktowa wręcz budowa młota, umożliwiająca bezproblemowe przedostanie się do przeszkody w wąskim wykopie. Typowy młot wyburzeniowy do minikoparki1 będzie charakteryzować się energią uderzenia na poziomie 200-300 Dżuli, co w porównaniu z dużymi maszynami o energii uderzenia na poziomie ponad 2000 dżuli wypada dość słabo. Jest to jednak energia i tak około 20-krotnie większa niż w przypadku ręcznych młotów pneumatycznych. Wystarczająca do tego aby realizować pokonywania przeszkód gruntowych czy też prace wyburzeniowe na mniejszą skalę. Może się więc okazać, iż inwestycja w tego typu młot wyburzeniowy do posiadanej w firmie minikoparki czy też miniładowarki, będzie jak najbardziej korzystna z punktu widzenia, możliwości realizacji większej ilości prac.

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *