Młoty wyburzeniowe do minikoparek.

młot hydrauliczny arrowhead

Młoty wyburzeniowe, przede wszystkim, swoje zastosowanie znajdują w poważnych pracach wyburzeniowych, gdzie potrzeba dużej energii Uderzenia, na przykład w przypadku rozbiórki starych konstrukcji żelbetowych. Niemniej jednak, młoty hydrauliczne, mogą swoje zastosowanie znaleźć także w minikoparkach podczas robót ziemnych. Takie sytuacje przede wszystkim będą mieć miejsce w budownictwie drogowym, brukarstwie, czy też podczas prac związanych z budową nitek wodociągowych i kanalizacyjnych, gdy na trasie wykopu pojawi się nagła przeszkoda w postaci naturalnego kamienia, czy też właśnie starych konstrukcji betonowych, których nie sposób ominąć. W takich przypadkach należy je po prostu pokonać.

Młot wyburzeniowy do minikoparki.

Zastosowanie młota hydraulicznego w minikoparce w tego typu przypadkach jest możliwe przede wszystkim dlatego, iż z racji małej mocy maszyny oraz niewielkiej stosunkowo jej wagi, sam młot nie może być też zbyt duży. Pozwala to zastosować bardzo wąską jego konstrukcję a co za tym idzie, będzie on bez trudu mieścić się do niewielkich wykopów budowlanych, gdzie trzeba będzie przekuć się przez różnorodne przeszkody. Oczywiście dobry młot wyburzeniowy do minikoparki powinien charakteryzować się nie tylko niewielkimi gabarytami i stosunkowo dużą energią uderzenia, ale także dobrą amortyzacją uderzenia, aby czasem nie doprowadzić niepotrzebnie do uszkodzenia ramienia minikoparki. Bardzo dobrze w tym aspekcie prezentują się młoty wyburzeniowe dostarczane na rynek przez brytyjską firmę ARROWHEAD ROCKDRILL, która na chwilę obecną uchodzi za zdecydowanego lidera na rynku młotów hydraulicznych do koparek, koparko-ładowarek oraz minikoparek. Można nawet powiedzieć, iż młoty dostarczane przez Arrowhead, bez trudu będą sprawdzać się nawet w najtrudniejszych warunkach, a co więcej, możliwe będzie także dopasowanie ich do większości modeli koparek i minikoparek.

Młoty hydrauliczne Arrowhead z serii R.

Wśród wszystkich młotów dostarczanych na rynek przez firmę Arrowhead Rockdrill, na zdecydowanie największą uwagę zasługują młoty hydrauliczne arrowhead z serii R, które charakteryzują się szeregiem unowocześnień w stosunku do swoich poprzedników, jak również w stosunku do młotów konkurencyjnych producentów. Przede wszystkim zachowano wysoką energię uderzenia przy obniżeniu wagi samego młota, jak również pozbyto się membrany oraz szpilek i wszystkich pozostałych, najczęściej wymienianych elementów, przez co młoty z serii R, stały się jeszcze mniej awaryjne. Poprawiony został także design obudowy, dzięki której teraz można pracować w jeszcze bardziej trudno dostępnych miejscach. Do tego wszystkiego dochodzi nam jeszcze dobry stosunek ceny do jakości młotów z serii R, dzięki czemu można powiedzieć, iż na chwilę obecną są to młoty zdecydowanie najlepsze na rynku, gwarantujące nam najlepsze warunki do pracy w trudnych nawet warunkach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *