Modernizacja systemu grzewczego. Grzejniki kanałowe i ich wdrożenie.

W każdym domu jednorodzinnym, prędzej czy później przyjdzie pora na przeprowadzenie odpowiedniego poziomu modernizacji systemu grzewczego. Z biegiem czasu staje się on po prostu nieefektywny. Co więcej, na rynku pojawiają się nowoczesne i bardziej zaawansowane technologicznie rozwiązania, które pozwalają nam na poczynienie sporych oszczędności. Jednym z nich może się okazać wdrożenie w swojej instalacji grzewczej, grzejników kanałowych. Charakteryzują się one licznymi zaletami, wśród których najważniejsze będzie zwiększenie efektywności wykorzystania energii cieplnej. Warto jednakże przyjrzeć się wszystkim korzyściom płynącym z zastosowania instalacji grzejników kanałowych. Może się bowiem okazać, iż jest to dla nas najlepszym rozwiązaniem na czas modernizacji naszego systemu grzewczego.

Korzyści płynące z zastosowania grzejników kanałowych.

Przede wszystkim, trzeba tutaj zwrócić uwagę na liczne korzyści, płynące dla nas z zastosowania w naszym systemie grzewczych grzejników kanałowych. Są one o wiele bardziej wydajnie grzewczo niż grzejniki ścienne. Pozwala nam to na poczynienie realnych oszczędności na kosztach ogrzewania, co dla większości z nas, jest kwestia najważniejszą. Wartym podkreślenia jest także fakt, iż zapewniają one nam o około 10-15% bardziej efektywne wykorzystanie energii cieplnej, co zmniejsza zużycie opału. To zaś przekłada się nie tylko na nasze oszczędności, ale także na mniejsze ilości zanieczyszczeń powietrza generowanych przez naszą instalację grzewczą. Jeśli do tego wszystkiego dołączymy jeszcze ekologiczny kocioł na pellet drzewny, to z cała pewnością osiągniemy odpowiedni poziom efektywności, oszczędności i ekologii. Jest to zaś bardzo ważne, szczególnie teraz, kiedy katastrofa klimatycznie poważnie zagląda w oczy wszystkim mieszkańcom naszej planety. Warto tutaj więc przemyśleć swoje rozwiązania i wdrożyć odpowiednie innowacje, gwarantujące zmniejszenie wydzielania do atmosfery dwutlenku węgla, czyli najbardziej groźnego gazu cieplarnianego.

Montaż grzejników kanałowych w różnych warunkach.

Bardzo istotną kwestią będzie także prawidłowy montaż grzejników kanałowych. Koniecznym jest tutaj sprawdzenie w pierwszej kolejności warunków zabudowy w danym budynku, bowiem nie wszędzie będzie to możliwe. Podstawowym warunkiem, będzie tutaj odpowiednia grubość podłóg i stropów. W zasadzie wszystkie grzejniki kanałowe będą o grubości co najmniej 10 cm. Wynika to z konieczności zainstalowania wewnętrznych elementów takich jak grzałki, oraz wentylator, wymuszający obieg powietrza w pomieszczeniu. Dlatego też, podłogi i stropy powinny być przynajmniej dwa razy grubsze, aby wycięcie w nich kanałów na grubość ok. 10 cm, nie naruszyło zanadto ich konstrukcji.

Obecnie, praktycznie każdy producent grzejników ściennych przyznaje, iż rozwiązanie z zastosowaniem grzejników kanałowych jest o około 10-15% bardziej efektywne. Dlatego tez, można całkiem śmiało stwierdzić, iż wdrożenie tego typu rozwiązania w swoim domu, może przyczynić się nie tylko do oszczędności, ale także zapewnić nam zmniejszenie poziomu zanieczyszczenia środowiska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *