Niezbędne kosmetyki do pielęgnacji brody

kosmetyki do pielęgnacji brody

Wielu mężczyzn decydujących się na posiadanie brody, wąsów czy po prostu dłuższego zarostu nie do końca zdaje sobie sprawę jak odpowiednio zadbać o ich modny, ale przede wszystkim estetyczny i zdrowy wygląd. Warto zaopatrzyć się w kilka niezbędnych kosmetyków, które ułatwią utrzymanie zarostu w dobrej kondycji.

Kosmetyki do brody

Panowie posiadający brodę już dłuższy czas z pewnością dobrze wiedzą, że skóra twarzy pod brodą wymaga nieco innej pielęgnacji. Mężczyźni, którzy dopiero zaczynają przygodę z dłuższym zarostem powinni pamiętać, że w momencie jego zapuszczania warto zadbać o odpowiednie nawilżenie, ponieważ skóra ma wtedy problemy z właściwym złuszczaniem się naskórka oraz właśnie wspomnianym wcześniej nawilżeniem. Musimy jej po prostu nieco pomóc. Sprawdź dostępne akcesoria na: https://barbersupply.pl/cat-pol-1214553888-BRODA-I-WASY.html

Olejek do brody

To odpowiedni produkt, po który powinien sięgać brodacz. Dlaczego? Przede wszystkim zapewnia odpowiednie nawilżenie nie tylko samych włosów, ale również skóry pod zarostem, która często jest przesuszona i wymaga wsparcia w tym zakresie. Jeśli to zaniedbamy z pewnością pojawi się uporczywe swędzenie, które nie jest niczym przyjemnym. Dodatkowo olejek zaaplikowany na włosy brody
nie tylko je nawilża, ale też nadaje połysku, dzięki czemu zarost prezentuje się dużo lepiej i wygląda zdrowo. Posiadacze długiej brody zauważą też dużą łatwość rozczesywania po zastosowaniu olejku. Kolejnym plusem tego produktu jest ich wyrazisty, męski zapach, który utrzymuje się przez długi czas.

Jak stosować olejek do brody?

Na pewno nie przesadzajmy z jego ilością. Olejek jak sama nazwa wskazuje jest dość tłustym kosmetykiem, a więc zbyt wielka ilość zbytnio obciąży brodę. Oczywiście zależne jest to również od długości posiadanego zarostu. Im dłuższa tym więcej potrzebujemy olejku, natomiast przy krótkim zaroście wystarczy zaledwie kilka kropel.

Balsamy do brody

Jest to kosmetyk, który odżywia zarost, ale także skórę twarzy. Jest to możliwe dzięki lekkiej, a co za tym idzie łatwo rozprowadzanej formule. Sprawia, że broda staje się bardziej miękka oraz mniej się puszy. Dzięki jego zastosowaniu w łatwiejszy sposób jesteśmy w stanie ją wymodelować. Dodatkowo zapobiega rozdwajaniu końcówek włosów, co korzystnie wpływa na ich wygląd.

Szampony i mydła

To również niezbędne kosmetyki do brody. Właściwy szampon czy mydło zadba o jej czystość oraz odpowiednią miękkość. Sprawi też, że zarost będzie bardziej odporny za złamania. Warto też zwrócić uwagę na skład środków myjących. Najlepiej wybierać produkty o wysokiej jakości, które nie będą przesuszały zarostu i skóry twarzy. Sklep Barbersupply.pl oferuje wszystkie niezbędne produkty do pielęgnacji oraz stylizacji brody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *