Odwadnianie z zastosowaniem zestawów igłofiltrowych.

W toku realizacji wielu prac budowlanych, bardzo często zachodzi potrzeba pozbycia się nadmiernych ilości wody gruntowej na terenie objętym inwestycją. Stanowi ona bowiem bardzo poważne zagrożenie. Podczas realizacji wykopów, będzie się zbierać w nich i prowadzić do podmulania ścian, co w efekcie doprowadzi do osuwania się jego ścian. Dlatego też, przed przystąpieniem do tego typu robót, w terenie podmokłym, należy przeprowadzić jego osuszanie. Obecnie w tym zakresie, będziemy mogli zastosować instalacje igłofiltrowe, które wykazują wysoki poziom skuteczności w tego typu pracach. Warto więc przyjrzeć się nieco bliżej kwestii stosowania igłofiltrów, oraz sprawdzić, w jaki sposób można wejść w posiadanie typowego zestawu igłofiltrowego.

Jak prowadzić odwodnienia z zastosowaniem instalacji igłofiltrowej?

Obniżanie poziomu wody gruntowej, czy też pozbywanie się wody napływowej z gruntu, wymaga zastosowania zestawów igłofiltrowych. Aby jednak realizacja mogła być wystarczająco skuteczna, należy prawidłowo dobrać cały zestaw igłofiltrowy. Musimy zdać sobie sprawę, iż na rynku jest stosunkowo sporo tego typu rozwiązań, zaś my musimy dopasować zestaw do warunków panujących w trakcie realizacji robót.
Przede wszystkim, w pierwszej kolejności należy ustalić ilość napływającej do wykopów wody, którą będziemy usuwać. Od tego uzależniony jest dobór prawidłowej technologii igłofiltrowej, grubość igłofiltrów, czy też wydajność agregatu pompowego. Koniecznością są więc odpowiednio przeprowadzone badania geologiczne. To pozwoli nam uzyskać podstawowe informacje, na temat warunków panujących w danym terenie.

Wybierając kompletny zestaw igłofiltrowy, musimy kierować się tymi wytycznymi, aby ostatecznie cała praca mogła być realizowana na wysokim poziomie wydajności. Tak, aby obniżanie poziomu wody gruntowej mogło zagwarantować dogodne warunki do realizacji prac gruntowych.

Pozyskiwanie igłofiltrów.

Problematyczne może się jednak okazać pozyskiwanie zestawów igłofiltrowych, bowiem jest to sprzęt stosunkowo kosztowny. Sama instalacja będzie liczona w dziesiątkach tysięcy złotych, w zależności od ilości elementów wchodzących w jej skład. Do tego zaś należy jeszcze doliczyć profesjonalny agregat pompowy dostosowany do pracy z igłofiltrami. Razem może to być ładnych kilkadziesiąt tysięcy złotych. Rozwiązaniem alternatywnym, będzie w tym przypadku wynajem zestawów igłofiltrowych. Przede wszystkim jednak należy się tutaj bardzo wnikliwie zastanowić, które z powyższych rozwiązań będzie w naszym przypadku lepszym. Aby sobie to ustalić, należy przeanalizować jedną, zdecydowanie najważniejszą w tym przypadku kwestię. Chodzi tutaj o potencjalne zapotrzebowanie na tego typu sprzęt w firmie.

Musimy więc ustalić, jak często w skali jednego sezonu, będzie nam potrzebna praca instalacji igłofiltrowych. W przypadku, kiedy będą to jednostkowe zdarzenia, najlepszym rozwiązaniem jest wypożyczalnia. Jeśli jednak użytkować instalacje będziemy o wiele częściej, to korzystniejszym rozwiązaniem będzie tutaj zakup instalacji na własność.

instalacje igłofiltrów do zakupu w Poznaniu

Obecnie jednak nie powinniśmy mieć większych trudności z zakupem instalacji igłofiltrowej. Firmy zajmujące się dystrybucją tego typu sprzętu znajdują się niemalże w każdym, większym mieście naszego kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *