Odzież na polowanie w sezonie zimowym.

Nie da się ukryć, iż w kwestii ubioru na polowanie, zdecydowanie najgorszym okresem dla każdego myśliwego będzie sezon zimowy, w którym trzeba się przecież solidnie ubrać, aby przetrwać warunki pogodowe panującej w lesie. Tutaj nie ma miejsca na żarty. Ubranie myśliwego na sezon zimowy musi gwarantować przede wszystkim wysoki poziom komfortu termicznego, toteż warto podkreślić, iż w zdecydowanej większości przypadków, nie będzie ono aż tak bardzo wygodne i komfortowe do poruszania, choć sięgając po najwyższą półkę odzieży myśliwskiej, można zagwarantować sobie także i to. Zobaczmy wobec tego, jak dobrać odpowiednie elementy odzieży myśliwskiej, aby sprawdziły się w sezonie zimowym, zapewniając wysoki poziom komfortu termicznego, a jednocześnie dobry poziom wygody i bezpieczeństwa w trakcie polowania.

Kurtka na sezon zimowy.

Przede wszystkim trzeba będzie tutaj zacząć od tego, aby zaopatrzyć się w odpowiedniej jakości kurtkę zimową na polowanie, bowiem jest to podstawowy element odzieży myśliwskiej na sezon zimowy. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie tutaj oczywiście dobra jakościowo i ocieplana kurtka myśliwska, która zapewni myśliwemu wysoki poziom komfortu podczas każdego polowania. Oczywiście taka ocieplana kurtka nie powinna być tutaj zbyt gruba, bowiem w takim przypadku mogłaby za bardzo krępować ruchy myśliwego a to oczywiście obniży jego komfort i efektywność polowania. Warto tutaj sięgać po kurtki bardziej znanych producentów, takich jak chociażby Fjall Raven, Camo Snow, czy też Harkila, bowiem zapewniają oni nam dostarczenie kurtek myśliwskich dobrze ocieplonych a jednocześnie niezbyt grubych i ciężkich, dzięki czemu zachowujemy pewien, stosunkowo wysoki poziom komfortu i swobody poruszania się. Będzie to co prawda dość kosztownym rozwiązaniem, bowiem kurtki zimowe najlepszych producentów, mogą w porywać kosztować nawet w granicy tysiąca złotych, niemniej jednak w większości przypadków, będzie to rozwiązaniem wręcz idealnym, dla każdego szanującego się myśliwego, który nie chciałby wylądować w szpitalu z przeziębianiu po pierwszym zimowym polowaniu.

Pozostałe elementy zimowej odzieży myśliwskiej.

Oczywiście musimy tutaj pamiętać, iż sama kurtka myśliwska nie będzie w stanie zagwarantować nam wystarczająco wysokiego poziomu komfortu i bezpieczeństwa termicznego w trakcie polowania, toteż warto zwrócić także uwagę na pozostałe elementy odzieży dla myśliwych na sezon zimowy. Przede wszystkim, bardzo przydatny może się okazać, dobry i ciepły sweter dla myśliwego na polowanie, który przecież zachowa odpowiedni poziom ciepła wewnątrz kurtki. Szczególnie jeśli zainwestujemy w sweter z dobrej jakości wełny naturalnej, która przecież charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami technicznymi. Sweter z naturalnej wełny w tym przypadku będzie nie tylko idealnie zapewniał komfort termiczny, ale jednocześnie będzie przewiewny i nie będzie kumulował wilgoci pochodzącej z potu, przez co też w takim swetrze, każdy myśliwy będzie czuć się po prostu o wiele bardziej wygodnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *