Osprzęt elektryczny do montażu instalacji elektrycznej.

Montaż instalacji elektrycznej w nowym domu czy też mieszkaniu, to kwestia wymagające odpowiedniego podejścia. Nie można tutaj po prostu kupić przewodów, łączników, gniazdek i zainstalować tego wszystkiego w ścianach zgodnie z naszym upodobaniem. W większości przypadków w nowych budynkach, będziemy musieli montować instalację zgodnie z wykonanym wcześniej projektem. Ten zaś będzie przewidywać bardzo szczegółowo grubość poszczególnych przewodów, ilość oraz jakość gniazdek, czy też łączników. Będzie także ustalać konkretne obwody i zabezpieczenia na nich. Jednym słowem skończyły się już dawno czasy samowoli budowlanej. Obecnie wszystko powinno być w zgodzie z projektem, aby dom mógł zostać dopuszczony do użytkowania.

Elementy niezbędne do montażu instalacji.

Przede wszystkim musimy zajrzeć do projektu instalacji, w którym będą wyszczególnione wszystkie, niezbędne elementy do jej montażu. Znajdziemy tutaj modele i oznaczenia przewodów, bezpieczników, normy jakości dotyczące gniazdek i łączników. Jednym słowem będzie to dla nas kompendium wiedzy w zakresie doboru elementów instalacji. Oczywiście dobry projekt będzie także od razu wyszczególniać modele i producentów poszczególnych elementów. Aczkolwiek w tym przypadku, nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy zastosowali inne elementy osprzętu elektrycznego. Najważniejsze jest to, aby spełniały one główne wytyczne. Jeśli dostaniemy gniazdka o tych samych parametrach, ale tańsze, od innego producenta, to jak najbardziej możemy je zakupić i wykorzystać. Nie ma w tym niczego złego. Trzeba po prostu zachować ostrożność i skrupulatnie trzymać się wytycznych projektowych. Tak aby każdy element w instalacji spełniał podstawowe wymogi w zakresie bezpieczeństwa eksploatacji elektryczności. Można więc powiedzieć, iż projekt instalacji będzie takowe wymogi prezentować, wobec czego to jego musimy się tutaj trzymać.

Zakup sprzętu elektrycznego i montaż instalacji.

Jeśli o kwestie czysto techniczne, związane z montażem to najlepszym rozwiązaniem zawsze będzie zlecenie tych prac doświadczonemu elektrykowi. Będzie on posiadać nie tylko wykształcenie, ale także doświadczenie i uprawnienia SEP, a dla nas będzie to gwarancja poprawności wykonania wszystkich prac. Dobry elektryk pomoże nam także dobrać cały osprzęt elektryczny do montażu instalacji. Chodzi tutaj o to, iż będzie on wiedzieć, który producent osprzętu elektrycznego będzie spełniać swoimi produktami wymagania naszego projektu. Wynika to z jego codziennej pracy zawodowej i doświadczenia. Montując codziennie różnorodne instalacje elektryczne, na różnych podzespołach, siłą rzeczy posiada wiedzę o parametrach technicznych i cenach poszczególnych podzespołów. Bazując na jego wiedzy będziemy mogli skutecznie przestrzegając wymogów projektowych, zaoszczędzić spore pieniądze, kupując tańsze elementy osprzętu do instalacji o takich samych, wymaganych projektem parametrach. Warto więc o tym pamiętać, gdyż oszczędności poczynione w ten sposób, mogą się okazać niezłą rekompensatą za koszty zatrudnienia elektryka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *