OZE – Zadbaj o środowisko

oze

Jak dobrze wiemy powinno się dbać o nasze środowisko, nie tylko dla nas samych ale też dla przyszłych pokoleń. Może warto zadbać o środowisko już dziś? Jeszcze nie wiesz co to jest OZE nic nie szkodzi, już wyjaśniam. A więc OZE są to odnawialne źródła energii, które nie powodują deficyty zasobów naturalnych. Najważniejszą rzeczą w OZE jest sposób w jaki pozyskiwana jest energia- po pierwsze zasoby z których pobierana jest energia muszą odnawiać się w stosunkowo krótkim czasie ,dotyczy to: biomasy czy energii geotermalnej, natomiast nie dotyczy to słońca i energii wiatrowej. OZE posiada także szereg dofinansowań

Energia odnawialna i jej pozyskiwanie:

  • Elektrownie wodne – pozyskiwana energia wykorzystuje grawitacje wody(np. woda w rzekach)
  • Elektrownie fotowoltaiczne – gdzie wykorzystuje się promieniowanie słoneczne.
  • Elektrownie geotermalne – wykorzystywana jest energia cieplna Ziemi
  • Elektrownie wiatrowe – energia jest pobierana z wiatru
  • Biopaliwa – stosowana jest biomasa np. pochodzenia roślinnego.

Energia odnawialna posiada także szereg swoich zalet i korzyści.

  • Bezpieczeństwo energetyczne – nie stwarza poczucia że w pewnym momencie może zabraknąć energii.
  • Niezależność energetyczna – w Polsce dostęp źródeł odnawialnych jest w każdym miejscu, a za tym idzie brak konieczności importu surowców z innych krajów.
  • Ograniczenie emisji CO2 – Unia Europejska narzuca limity emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Na stronie https://cleanerenergy.pl/ można znaleźć kolejne informacje, które mogą zaciekawić czytelników ,którzy chcą w ważny sposób pomóc w zapewnieniu lepszego powietrza oraz w dbaniu o środowisko. Cleaner Energy posiada na swojej stronie artykuły, które dotyczą takich rzeczy jak: wiadomości (Rynek/Gospodarka ,firmy, prawo), CLEANER ENERGY (dla firm, domu, samorządu). Kolejną rzeczą są nowinki techniczne E-MOBILNOŚĆ są to takie informacje jak: E-ŁADOWARKI, Rynek e-mobilności, samochody elektryczne EV, samochody hybrydowe, samochody typu plug in hibird BEV, testy samochodów. Następną rzeczą na którą można znaleźć informacje jest: gaz, Rynek gazu, CNG, LNG. Kolejne informacje czytelnikom zapewni OZE posiada informacje na takie tematy jak: biogazownie, elektrownie wodne, farmy wiatrowe, liczniki OZE, rynek OZE, systemy magazynowania energii. A także kolejne artykuły również ciekawe a mianowicie o fotowoltaice i czystsze powietrze.

Cleaner Energy ma na celu przedstawić dorobek krajowej produkcji energii orz sprawdzać wielkość czystej pozyskiwanej energii, informują również o tym jakie firmy chcą zaistnieć na rynku energii odnawialnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *