Pompy zatapialne EVAK EUS.

Pompy zatapialne

Pompy zatapialne Evak EUS, to jeden z typoszeregów pomp zatapialnych dostarczanych na rynek przez firmę EVAK. Jest to uznany na rynku prodcent, który pompy produkuje i dostarcza do firm budowlanych od wielu już lat. Przede wszystkim są to nowoczesne urządzenia dostosowane do pracy w wykopach budowlanych, gdzie niejednokrotnie mamy do czynienia z wysokim zanieczyszczeniem pompowanej wody, materiałami ściernymi. Radzą sobie bardzo dobrze także przy pompowaniu medium z dużą zawartością szlamu oraz innych zanieczyszczeń, bez długich włókien. Jednym słowem, nowoczesne pompy zatapialne EVAK EUS to bardzo dobre pompy zatapialne, których zastosowanie, staje się w ostatnich latach coraz bardziej popularne.

Czym charakteryzują się pompy zatapialne EVAK EUS?

Trzeba tutaj przede wszystkim zwrócić uwagę na fakt, iż pompy zatapialne EVAK EUS, to jednostki szalenie nowoczesne, charakteryzujące się wyjątkowo dobrą konstrukcją. Zapewnia to wysoki poziom trwałości oraz odporności na pracę w bardzo trudnych warunkach. Mamy tutaj do czynienia z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, które przekładają się na wydajną pracę, trwałość oraz żywotność pomp.

Jedną z największych zalet, jakimi charakteryzują się pompy zatapialne EVAK EUS, jest wirnik wykonany ze stali powlekanej elastomerem Hytrel. Jest to materiał, charakteryzujący się wysokim poziomem termoplastyczności. Są one jednocześnie wyposażone w dodatkowy agitator, który gwarantuje wstępne mieszanie szlamu z pompowaną cieczą. Pozwala to na skuteczne odwadnianie nawet zaszlamionych mediów. Możliwe jest więc odwadnianie zastałej wody w taki sposób, iż na dnie zbiornika czy też wykopu nie pozostanie warstwa szlamu, którą trzeba będzie usuwać w inny sposób.

Zastosowanie pomp zatapialnych EVAK EUS.

Tego typu pompy zatapialne, sprawdzają się przy pompowaniu wody czystej, jak i zbrudzonej. Siłą rzeczy, będą więc stosowane w bardzo zróżnicowanych sytuacjach. Do zdecydowanie najczęstszych przypadków ich zastosowania zaliczać będziemy następujące sytuacje:

  • Pompowanie ścieków bez ciał włóknistych
  • Pompowanie wody gruntowej, osadów i wody opadowej.
  • Pompowanie wody silnie zanieczyszczonych materiałami ściernymi (piasek, żwir, bentonit)
  • Odwadnianie piwnicy, parkingów, zalanych posesji
  • Zastosowania przemysłowe
  • Odwadnianie budynków, wykopów budowlanych, zbiorników przemysłowych.

Mamy więc do czynienia z bardzo szerokim zastosowaniem tych nowoczesnych jednostek. Można nawet powiedzieć, iż pompy zatapialne EVAK EUS, będą charakteryzować się jednym z najszerszych spektrum zastosowań.

Podsumowanie

Należy tutaj więc powiedzieć, iż pompy EVAK EUS to jedne z najbardziej nowoczesnych jednostek, przeznaczonych do prac odwodnieniowych w wielu różnych branżach. Zdecydowanie najczęściej jednak, możemy się zetknąć z ich zastosowaniem w branży budowlanej, gdzie zapewniają skuteczne odwadnianie wykopów budowlanych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *