Popękane naczynka krwionośne. Jak z nimi walczyć?

Popękane naczynka krwionośne

Popękane naczynka krwionośne to dolegliwość, która może dotknąć każdego z nas. Najczęściej objawia się ona uczuciem pieczenia, swędzenia oraz rozgrzania pod wpływem konkretnych czynników zewnętrznych. Chodzi tutaj na przykład o wystawienie skóry na intensywne działanie niskiej temperatury czy też promieniowania UV. Może się tak zdarzać również pod wpływem silnych emocji, lub po spożyciu alkoholu. Na twarzy pojawiają się siatki drobnych naczynek, najczęściej w okolicy szyi, brody i nosa. W pierwszych stadiach chorobowych, jest to przemijające, niemniej jednak z czasem, może dojść do trwałych zmian. Tak więc jeśli zaobserwujemy u siebie popękane naczynka krwionośne, warto jak najszybciej rozpocząć leczenie problemu, zanim dojdzie do trwałych zmian skórnych.

Zabiegi laserowe na popękane naczynka krwionośne.

Jednym z najlepszych rozwiązań w tym zakresie są zabiegi laserowe na popękane naczynka krwionośni. Zabiegi są stosunkowo proste i bezbolesne. Wiązka lasera o określonej długości fali (532nm lub 940nm) przechodzi bezinwazyjnie przez wierzchnie warstwy skóry. Dopiero w zetknięciu z hemoglobiną, czyli barwnikiem krwi, lub tez oksyhemoglobiną, wydziela dużą dawkę ciepła. Powoduje to obkurczenie i trwałe zamknięcie pękniętego naczynka krwionośnego. Z biegiem czasu, tak zamknięte naczynko zostanie wchłonięte przez organizm w procesie resorpcji. Na jego miejscu zaś powstanie nowe, całkiem zdrowe naczynko krwionośne.

Co dają zabiegi laserowe na naczynka?

Same zabiegi poza zamykaniem naczynek krwionośnych niosą za sobą także inne korzyści. Do najważniejszych korzyści będziemy tutaj zaliczać:

  • Uspokojenie i ukojenie skóry
  • Zmniejszenie efektu rumienia na twarzy
  • Poprawa krążenia w naczyniach krwionośnych
  • Wygładzenie cery i wyrównanie jej barwności, kolorytu
  • Regulacja ciśnienia osmotycznego.

Można więc powiedzieć, iż zabiegi laserowe na popękane naczynka krwionośne są bardziej korzystne, niż by się to mogło na pierwszy rzut oka wydawać. Zapewniają nam cały szereg korzyści dla zdrowia naszej skóry. Trzeba więc powiedzieć jasno i wyraźnie, iż jest to bardzo korzystny zabieg, z którego warto skorzystać. Szczególnie zaś w przypadku, kiedy zaobserwujemy pierwsze objawy popękanych naczynek krwionośnych.

Podsumowanie

Przede wszystkim więc, musimy znaleźć odpowiedni gabinet kosmetyczny, w którym do dyspozycji będzie laser kosmetyczny na naczynka. Potem już tylko wystarczy umówić termin wizyty i zacząć pracować nad poprawą stanu zdrowia swojej skóry. Oczywiście jeden zabieg nie będzie tutaj pod żadnym pozorem wystarczający. Trzeba będzie skorzystać z laser kilkakrotnie. To jednak każdorazowo ustalane jest już w gabinecie po przeprowadzeniu wnikliwej analizy aktualnego stanu zdrowia skóry. W każdym razie, popękane naczynka krwionośne można skutecznie leczyć przy pomocy wiązek światła laserowe i to warto sobie zapamiętać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *