Prace remontowe w własnym mieszkaniu.

Przeprowadzenie prac remontowych we własnym mieszkaniu czy też domu jednorodzinnym, wymaga od nas odpowiedniego podejścia. Musimy posiadać niezbędne narzędzia, oraz podstawową wiedzę i pewne umiejętności związane z wykorzystaniem narzędzi malarskich. Trzeba tutaj z góry stwierdzić, iż do tego typu zadań, nie każdy z nas będzie się nadawać. Dlatego też, niektórzy raczej powinni zrezygnować z samodzielnego remontowania swoich mieszkań i domów, a prace tego typu zlecić profesjonalnym malarzom. Jeśli jednak posiadamy podstawową wiedzę, umiejętności i niezbędne narzędzia malarskie, możemy całkiem śmiało przystąpić do samodzielnej realizacji prac remontowych we własnych mieszkaniach i domach jednorodzinnych.

Podstawowe narzędzia malarskie.

Aby w ogóle myśleć o samodzielnym odświeżeniu ścian w swoich mieszkaniach czy też domach jednorodzinnych, przede wszystkim trzeba dysponować niezbędnymi narzędziami. Najważniejsze będą oczywiście następujące, podstawowe narzędzia malarskie:

  • Wałek malarski – do malowania dużych powierzchni płaskich o gładkiej fakturze (gładź gipsowa, płyty G-K)
  • Szczotka malarska – do dużych powierzchni o chropowatej płaszczyźnie (gołe tynki, stare powłoki malarskie)
  • Profesjonalny pędzel budowlany – niezbędny w pracach wykończeniowych, przy malowaniu w trudno dostępnych miejscach. Tutaj najlepiej oczywiście zaopatrzyć się z kompletny zestaw pędzli wykończeniowych, który pozwoli prawidłowo wymalować wszystkie zakamarki i inne trudno dostępne miejsca.

Oczywiście zakup takiego, niezbędnego wyposażenia to absolutna podstawa, bez której nie ma co myśleć o samodzielnym prowadzeniu prac remontowych w domach jednorodzinnych oraz mieszkaniach. Niemniej jednak poza tym trzeba będzie się także zaopatrzyć w dodatkowe wyposażenie, bez którego prace malarskie będą znacznie utrudnione. Najważniejsze z nich to:

  • Taśma malarska – niezbędna do zabezpieczania ram drzwi i okien, oraz do wykonywania odcięć podczas malowania ścian na różne kolory.
  • Folia malarska – niezbędna przy zabezpieczaniu podłogi oraz większych gabarytowo, mebli, których nie można było usunąć z malowanego pomieszczenia.
  • Szpachla do gipsu – w celu prowadzenia prac związanych z uzupełnianiem ubytków w ścianach.
  • Kostka do szlifowania – niezbędna do oszlifowania uzupełnionych ubytków w ścianach.

To wszystko oczywiście generuje pewien zakres kosztów, w związku czym powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kwestię organizacji pracy. Warto starannie wszystko przemyśleć i przeanalizować, aby nie ponosić niepotrzebnych kosztów. Zanim kupimy gładź gipsową, sprawdźmy, ile będzie jej nam potrzebne. Zanim kupimy kostki do szlifowania, także warto upewnić się, iż będziemy ich potrzebować aż tyle. To samy tyczy się folii oraz taśmy malarskiej. Są to może i niezbyt kosztowne elementy, aczkolwiek razem może się okazać po remoncie, iż niepotrzebnie wydaliśmy na nadmierne ich ilości nawet 100 czy 200 PLN. Oszczędzając te pieniądze tutaj, możemy śmiało zakupić lepsze pędzle, szczotki czy też wałki, albo skorzystać z lepszych i bardziej nowoczesnych farb na ściany. Warto o tym pamiętać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *