Profesjonalne obuwie myśliwskie.

W całym wyposażeniu myśliwskim, nie ma chyba tak bardzo istotnie wpływającego na bezpieczeństwo myśliwego elementy wyposażenia, jak buty. To właśnie one, mając kontakt z podłożem, gwarantują bezpieczne poruszanie się po lesie, gdzie ścieżki są w zasadzie bardzo mocno naszpikowane zagrożeniami dla stóp myśliwego w postaci ostrych kamieni czy też wystających korzeni. Oczywiście należy do tego doliczyć także charakterystyczne pozostałości po negatywnej działalności człowieka, czyli kawałki szkła, potłuczone butelki, czy też nawet kawałki gwoździ wystających z desek. Dobre buty myśliwskie, mają za zadanie zabezpieczyć myśliwego przed wszystkimi tymi zagrożeniami, toteż warto poświęcić nieco więcej czasu na prawidłowy ich dobór.

Parametry techniczne obuwia dla myśliwych.

Przede wszystkim, do najważniejszych kwestii na jakie należy zwrócić uwagę, jest kwestii materiałów z jakich zostało obuwie wykonane. Tutaj nie ma co szukać półśrodków. Tylko i wyłącznie, solidne i trwałe, buty z naturalnej skóry. Inne rozwiązania może i będą się sprawdzać, niemniej jednak z reguły będzie krótkoterminowe. Solidne buty skórzane z twardą i wytrzymałą podeszwą, będą w większości przypadków wytrzymywać wszystkie trudy podczas polowań i zabezpiecza myśliwego w stu procentach przed podstawowymi zagrożeniami. Oczywiście dobrze zdajemy sobie sprawę z tego, iż powinny to być także buty sięgające co najmniej za kostkę, aby zabezpieczyć to miejsce przed ewentualnym, przypadkowym skręceniem, na co najbardziej nasza noga w tym miejscu jest podatna, nawet przy zwykłym chodzeniu. Wystarczy raz niefortunnie ujechać na mokrym kamieniu czy tez korzeniu i kostka może być skręcona. Zaś buty sięgające powyżej kostki będą tutaj w stu procentach nas przed tym skręceniem zabezpieczać.

Gdzie szukać dobrego obuwia dla myśliwych?

Generalnie rzecz więc ujmując, pozostaje nam już tylko kwestia tego, aby znaleźć odpowiednio solidnego dostawcę obuwia myśliwskiego, który będzie dystrybuować obuwie spełniające nasze wymagania w tym zakresie. Dostawców na rynku z całą pewnością znajdziemy stosunkowo wielu, toteż warto jeszcze wybrać sobie potencjalnych producentów, obuwia myśliwskiego które spełniać będzie najważniejsze wymagania ze strony myśliwych. Tutaj zaś najlepiej sprawdzać się będą chociażby buty myśliwskie Harkila, czy też buty Fjall Raven, czyli obuwie dostarczane przez zdecydowanych liderów w produkcji obuwia i odzieży myśliwskiej. Oczywiście obuwie tego typu, będzie wyjątkowo kosztowne, toteż w przypadku kiedy nie stać nas na jego zakup możemy jeszcze zdecydować się na oszczędniejsze podejście do zagadnienia i dokonać zakupu obuwia DEMAR, czyli obuwia polskiego producenta, który dostarcza obuwie nie tylko dla lokalnych myśliwych. Obuwie Demar podobnie jak obuwie marki Harkila czy też Fjall Raven, wykorzystywane jest także przez służby mundurowe i straż graniczną wielu europejskich państw, a to chyba w wystarczający sposób powinno przekonywać nas do tego, iż jest to obuwie warte swojej ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *