Profesjonalne zastosowanie pomp zatapialnych.

pompa zatapialna z agitatorem

Pompy zatapialne stanowią jedne z częściej wykorzystywanych w przemyśle budowlanym, jak również w rolnictwie pomp, aczkolwiek trzeba pamiętać, iż w każdym z tych dwu przypadków będą one wykorzystywane do zupełnie różnych zadań. W zależności też od typu zastosowania pompy zatapialnej, warto wiedzieć, jak je dobierać, aby zapewnić sobie maksymalną wydajność ich pracy. Przyjrzyjmy się wobec tego kwestii eksploatacji pomp w poszczególnych przypadkach, aby skutecznie określać ich parametry i prawidłowo dobierać pompy do każdego z przypadków zastosowania.

Pompy zatapialne w przemyśle budowlanym.

W przypadku branż budowlanych, pompy zatapialne będą przede wszystkim znajdywać swoje zastosowanie w zakresie odwadniania wykopów budowlanych, choć czasem będą też wykorzystywane w charakterze transportera wody na teren budowy z niezbyt odległych zbiorników wodnych. W kwestiach związanych z odwadnianiem wykopów budowlanych, zalanych na przykład wskutek silnych i intensywnych opadów atmosferycznych, zastosowanie znajdywać będą przede wszystkim zatapialne pompy do odwadniania do sucha, które w szybkim tempie pozbędą się wody z wykopów. Jeśli wykopy będą zalane wskutek uszkodzenia linii kanalizacyjnej trzeba będzie jednak zastosować pompy szlamowe do ścieków, które poradzą się z ciałami stałymi w pompowanym medium. Generalnie istotną kwestią doboru pomp w tym przypadku będzie ich wydajność oraz wysokość podnoszenia, bowiem musimy przewidzieć kwestię tego, iż trzeba będzie pompowaną wodę z wykopów podnieść czasami nawet na kilka metrów w górę aby możliwe było skuteczne się jej pozbycie.

Pompy zatapialne w przemyśle rolniczym.

Jeśli zaś chodzi o pompy dla rolnictwa, to tutaj przede wszystkim będą one wykorzystywane do zasilania deszczowni wodą ze zbiorników wodnych. Będą to bardzo zróżnicowane zbiorniki, w zależności od lokalnych warunków. Może to być rzeczka, potok, staw czy też jezioro, czyli zbiorniki naturalne, jak również studnia głębinowa albo własne, sztuczne zbiorniki. W każdym z tych przypadków, także istotnym aspektem będzie prawidłowa wysokość podnoszenia oraz osiągane ciśnienie robocze. Chodzi tutaj głównie o to, iż mobilne, niewielkie deszczownie nawijane, do swojej poprawnej pracy wymagają odpowiedniego ciśnienia, aby zraszacze mogły pracować z nominalną wydajnością. Generalnie rzecz więc ujmując, w tym przypadku dobór pompy zatapialnej do zasilenia deszczowni będzie uzależniony od typu i wymagań deszczowni, jak również od zlokalizowania zbiornika wodnego z którego będziemy pobierać wodę. Jeśli w stosunku do tych warunków dobrze dobierzemy pompę zatapialna, z całą pewnością nawadnianie będzie realizowane w stu procentach poprawnie i z odpowiednim poziomem efektywności. W przeciwnym przypadku raczej nie będzie to osiągalne, toteż warto kwestii doboru pompy do nawadniania poświęcić odpowiednią ilość czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *