Profesjonalne zastosowanie pomp zatapialnych.

pompa zatapialna z agitatorem

Pompy zatapialne stanowią jedne z częściej wykorzystywanych w przemyśle budowlanym, jak również w rolnictwie pomp, aczkolwiek trzeba pamiętać, iż w każdym z tych dwu przypadków będą one wykorzystywane do zupełnie różnych zadań. W zależności też od typu zastosowania pompy zatapialnej, warto wiedzieć, jak je dobierać, aby zapewnić sobie maksymalną wydajność ich pracy. Przyjrzyjmy się wobec tego kwestii eksploatacji pomp w poszczególnych przypadkach, aby skutecznie określać ich parametry i prawidłowo dobierać pompy do każdego z przypadków zastosowania.

Pompy zatapialne w przemyśle budowlanym.

W przypadku branż budowlanych, pompy zatapialne będą przede wszystkim znajdywać swoje zastosowanie w zakresie odwadniania wykopów budowlanych, choć czasem będą też wykorzystywane w charakterze transportera wody na teren budowy z niezbyt odległych zbiorników wodnych. W kwestiach związanych z odwadnianiem wykopów budowlanych, zalanych na przykład wskutek silnych i intensywnych opadów atmosferycznych, zastosowanie znajdywać będą przede wszystkim zatapialne pompy do odwadniania do sucha, które w szybkim tempie pozbędą się wody z wykopów. Jeśli wykopy będą zalane wskutek uszkodzenia linii kanalizacyjnej trzeba będzie jednak zastosować pompy szlamowe do ścieków, które poradzą się z ciałami stałymi w pompowanym medium. Generalnie istotną kwestią doboru pomp w tym przypadku będzie ich wydajność oraz wysokość podnoszenia, bowiem musimy przewidzieć kwestię tego, iż trzeba będzie pompowaną wodę z wykopów podnieść czasami nawet na kilka metrów w górę aby możliwe było skuteczne się jej pozbycie.

Pompy zatapialne w przemyśle rolniczym.

Jeśli zaś chodzi o pompy dla rolnictwa, to tutaj przede wszystkim będą one wykorzystywane do zasilania deszczowni wodą ze zbiorników wodnych. Będą to bardzo zróżnicowane zbiorniki, w zależności od lokalnych warunków. Może to być rzeczka, potok, staw czy też jezioro, czyli zbiorniki naturalne, jak również studnia głębinowa albo własne, sztuczne zbiorniki. W każdym z tych przypadków, także istotnym aspektem będzie prawidłowa wysokość podnoszenia oraz osiągane ciśnienie robocze. Chodzi tutaj głównie o to, iż mobilne, niewielkie deszczownie nawijane, do swojej poprawnej pracy wymagają odpowiedniego ciśnienia, aby zraszacze mogły pracować z nominalną wydajnością. Generalnie rzecz więc ujmując, w tym przypadku dobór pompy zatapialnej do zasilenia deszczowni będzie uzależniony od typu i wymagań deszczowni, jak również od zlokalizowania zbiornika wodnego z którego będziemy pobierać wodę. Jeśli w stosunku do tych warunków dobrze dobierzemy pompę zatapialna, z całą pewnością nawadnianie będzie realizowane w stu procentach poprawnie i z odpowiednim poziomem efektywności. W przeciwnym przypadku raczej nie będzie to osiągalne, toteż warto kwestii doboru pompy do nawadniania poświęcić odpowiednią ilość czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *