Przeprowadzka biura – pakujemy sprzęt komputerowy

przeprowadzki biur

Sprzęt komputerowy to nie tylko monitor i sam komputer, ale również klawiatura, myszka, drukarka i wiele innych sprzętów z komputerem związanych. Dopóki stoją w miejscu z pewnością nie zginą, jednak wystarczy przeniesienie ich do sąsiedniego pokoju a może okazać się ze gdzieś nam się zapodział kabel od głośników, czy kamerka internetowa. Jak uniknąć takich atrakcji?

Unikaj zamieszania

Zmiana siedziby biura to częsty problem logistyczny. Warto wiedzieć jak zorganizować przeprowadzenie się z jednego miejsca na drugie bez bałaganu i opóźnień. Poza dokumentami które łatwo jest ułożyć w pudłach a pudła opisać dochodzi jeszcze problem jak poprawnie spakować sprzęt komputerowy.

Problem nasila się jeśli mamy do przeprowadzki kilka, czy kilkadziesiąt stanowisk komputerowych o tym samym wyposażeniu. Zwykle w większych biurach komputery i ich osprzęt posiada numery ewidencyjne przypisane do danego pracownika lub pomieszczenia. Mimo to może być trudno zapanować nad tym by po przeprowadzce kontynuować pracę na tym samym komputerze i okablowaniu. Podpisanie sprzętu nie wchodzi w grę, chociaż podpisanie pudeł ze sprzętem owszem.

Pełna organizacja

Przeprowadzka biura, nawet tego domowego wymaga skrupulatnej organizacji. Nie jest to łatwe zadanie, jeżeli zależy nam na tym, aby nic nie zginęło, nie dostało się w niepowołane ręce, ani się nic nie zniszczyło. Szczególnie delikatny w tej kwestii jest sprzęt komputerowy. Najczęściej po przeprowadzkach z miejsca na miejsce denerwuje nas brak kabli, wtyczek, złączek itp. Tak nie musi być. Odpowiednio zaznaczając i pakując wszelkie przewody unikniemy nerwów w nowym miejscu. Czasem faktycznie podłączenie sprzętu wymaga adaptacji do nowego miejsca, jednak w większości przypadków dzięki uporządkowaniu kabli i akcesoriów można szybko, sprawnie podłączyć zestaw komputerowy do dalszej pracy.

Sprzymierzeńcy przeprowadzki

Sprzymierzeńcami przeprowadzki biura są pudełka, worki oraz taśmy. Doskonale sprawdzają się w tym wypadku taśmy w różnych kolorach oraz taśmy malarskie, które nie pozostawiają śladu, nie niszczą powłok sprzętów a pozwalają podpisać dany element. Kwestią organizacji jest skompletowanie sprzętu. Jeżeli nie ma możliwości zestawu spakować w jednej całości, to koniecznie zadbajmy o znaczenie który przewód należał do którego monitora, komputera itd. Łatwiej będzie odnaleźć się po rozładowaniu sprzętu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *