Remont domu i odświeżenie wnętrz.

Każdy z nas, prędzej czy tez później będzie zmuszony do przeprowadzenia remontu swojego domu, w ramach którego koniecznością będzie przeprowadzenie niezbędnych prac malarskich, czyli odświeżenia ścian w pomieszczeniach mieszkalnych. Ogólnie rzecz biorąc można tutaj przyjąć założenie, iż takowe odświeżenie wypada przeprowadzić co najmniej raz na okres pięciu lat, aby nasze ściany mogły zachować należyty kolor i po prostu być odpowiednio estetyczne. W związku z powyższym, warto posiąść podstawową wiedzę w tym zakresie, gdyż jak się okazuje, nie jest to wcale praca do której potrzebujemy specjalistę czy też fachowca. Przy odrobinie niezbędnej wiedzy i narzędzi jesteśmy w stanie wykonać taki remont w stu procentach samodzielnie.

Przygotowania do przeprowadzenia remontu.

Oczywiście w pierwszej kolejności, zanim przystąpimy do jakichkolwiek prac musimy skupić się na odsunięciu od ścian wszystkich mebli i wyniesieniu ich nadmiaru, aby nie przeszkadzały nam w poruszaniu się po pomieszczeniu. Koniecznością będzie także ich zabezpieczenie folią budowlaną, oraz oklejenie i zabezpieczenie okien przed ich zabrudzeniem farbami.

Następnym krokiem będzie oczywiście odkurzenie ścian i ich oczyszczenie z zabrudzeń oraz sprawdzenie ilości warstw farby na ścianie. Jest to bardzo istotna informacja, bowiem w przypadku, kiedy na ścianie będziemy mieć powyżej pięciu warstw, warto je usunąć przed przystąpieniem do dalszych prac. jeśli jest ich mniej, to kilka kolejnych punktów można ominąć i przejść od razu do uzupełniania ubytków i gruntowania.

Jeśli usuwaliśmy poprzednie warstwy ściany, koniecznością może się okazać powtórne gipsowanie i szlifowanie ścian, co zawsze przysparza pewnych trudności, niemniej jednak gwarantuje nam gładką powierzchnię ściany do malowania.

Kolejnym krokiem będzie uzupełnianie ubytków ze ścian na których nie zdrapywaliśmy poprzednich warstw oraz gruntowanie. Gruntowanie ma na celu przede wszystkim zapewnienie wyrównania chłonności podłoża, dzięki czemu nakładane warstwy farby będą schły równomiernie, co zagwarantuje nam równy odcień w każdym miejscu.

Ostatecznie pozostanie nam jedynie wykończenie wszystkich trudno dostępnych miejsc przy zastosowaniu niezbędnych pędzli, które uprzednio trzeba będzie jednak pozyskać.

Kupujemy niezbędne narzędzia.

Tutaj od razu warto zwrócić uwagę na fakt, iż każdy producent pędzli malarskich do wykańczania wnętrz będzie stosować zupełnie różne technologie produkcji, a co gorsza także inne oznaczenia wobec czego najlepiej będzie kupić od razu cały ich zestaw, który zagwarantuje nam możliwość doboru poszczególnych pędzli do konkretnych prac. Będziemy z całą pewnością potrzebować pędzla długiego zakrzywionego do wykończenia w trudno dostępnych miejscach. Będziemy potrzebować pędzli płaskich szerokich do wykańczania wnęk okiennych i drzwiowych, oraz pędzli okrągłych do wykańczania narożników. Jest więc tego dość sporo, ale każdy zestaw będzie tutaj zawierać wszystkie najbardziej niezbędne, więc raczej nie powinniśmy się tym przejmować.

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *