Różaneczniki w przydomowym ogrodzie.

Jednym ze zdecydowanie najpiękniejszych krzewów ogrodowych na jakie możemy się zdecydować są niewątpliwie Różaneczniki, które można spotkać głównie w górskich regionach krajów Azji, Ameryki Północnej oraz Środkowej. W naszej strefie klimatycznej mogą się całkiem dobrze trzymać, pod warunkiem odpowiedniego przygotowania stanowiska i gleby, oraz przestrzegania kilku prostych zasad dotyczących pielęgnacji. Zobaczmy wobec tego, jak zadbać o Różaneczniki w swoich przydomowych ogrodach, aby mogły dobrze się rozwijać i dostarczyć nam wspaniałych wrażeń podczas przebywania i relaksowania się w swoich przydomowych ogrodach.

Odpowiednia gleba i stanowisko.

Zdecydowanie największy wpływ na powodzenie w hodowli Różaneczników w naszych warunkach klimatycznych, będzie mieć odpowiednio dobrane stanowisko oraz przygotowanie gleby. W kwestii stanowiska trzeba będzie postarać się jak najbardziej odwzorować naturalne środowisko, czyli zadbać o zacienienie stanowisko oraz odpowiedni poziom wilgotności w otoczeniu. Można przyjąć założenie, iż Różaneczniki będą dobrze czuć się w towarzystwie większych drzew i krzewów, które zapewnią odpowiedni poziom zacienienia stanowiska, aczkolwiek trzeba pamiętać, aby były to drzewa i krzewy o głębokim systemie korzeniowym. Azalie i Różaneczniki charakteryzują się płytkim systemem korzeniowym, wobec czego większe drzewa z płytkim systemem byłyby poważnym zagrożeniem dla Różaneczników.

Przygotowanie gleby tez nie jest niczym nadzwyczajnym. Musimy tutaj jednak pamiętać, iż rośliny te wolą raczej bardziej zakwaszone środowisko, toteż powinniśmy przygotować mieszankę o odczynie pH na poziomie 4,5-6. W tym celu należy w równych proporcjach zmieszać korę sosnową, ziemię ogrodniczą, oraz nieodkwaszony torf. Tak przygotowaną mieszanką wypełniamy wcześniej wykopany półmetrowy dół o szerokości około jednego metra.

Pozostałe zabiegi pielęgnacyjne.

Jak już wspomnieliśmy, Różaneczniki nie wymagają żadnych poważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych, aczkolwiek kilka rzeczy trzeba będzie przy nich stale robić. Przede wszystkim systematycznie podlewać, a w czasie większych suszy i upałów, zadbać także o zraszanie liści i kwiatów. Nie musimy tutaj co prawda zajmować się jakimikolwiek cięciami, niemniej jednak stare i zeschnięcie gałązki warto ręcznie usuwać, aby ułatwić w ten sposób wzrost młodym gałązkom. Warto także zaopatrzyć się w odpowiedni nawóz, aby od czasu do czasu, niezbyt często, dodatkowo zasilać glebę, poprzez posypywanie jej dookoła krzewu. Dzięki tym prostym zabiegom, nasze Różaneczniki w przydomowym ogrodzie będą się miały bardzo dobrze, a co za tym idzie, także i my będziemy mogli cieszyć się pięknego i kolorowego ogrodu. Czas który w nim spędzimy z całą pewnością będzie dostarczał nam wysokiego poziomu relaksu i silnych, niezapomnianych wrażeń, wobec czego warto zadbać o te piękne krzewy z rodziny wrzosowatych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *