Skuteczna pomoc drogowa.

usługi pomocy drogowej

Efektywne świadczenie usług pomocy drogowej, będzie uzależnione przede wszystkim od tego, czy dane przedsiębiorstwo będzie dysponować odpowiednim wyposażeniem, czyli wszelkiego rodzaju holownikami oraz lawetami, bez których przecież trudno sobie w ogóle wyobrazić świadczenie usług tego rodzaju. Musimy tutaj także wziąć pod uwagę kwestie związane z kadrą pracowniczą oraz jej solidnym przygotowaniem do świadczenia usług pomocy drogowej na odpowiednio wysokim poziomie. Generalnie rzecz więc ujmując, można powiedzieć, iż w tym szczególnym przypadku, będziemy musieli liczyć się ze stosunkowo sporym poziomem inwestycji, choć na samym początku działalności, z przyczyn zupełnie oczywistych, będą to dość ograniczone inwestycje. Ograniczone to zakupu sprzętu, absolutnie niezbędnego do poprawnie prowadzonej działalności w zakresie świadczenia usług pomocy drogowej.

Skąd wziąć niezbędne wyposażenie?

Pozyskanie pierwszych lawet i holowników do firmy będzie dość poważnym zadaniem, szczególnie, że nowy sprzęt tego rodzaju z reguły bywa wybitnie kosztowny. Z pomocą mogą nam jednak przyjść dwa rozwiązania, a mianowicie:

  • Leasing – w tym przypadku zamiast kupić holownik lub lawetę za gotówkę, po prostu eksploatujemy sprzęt, który przez określoną ilość lat będzie własnością banku a my będziemy po prostu ponosić opłaty miesięczne za eksploatację. Po zakończeniu okresu leasingu pojazdu, możemy za całkiem nieduże pieniądze kupić użytkowany wcześniej sprzęt, co często się zdarza, choć w przypadku intensywnej eksploatacji, lepszym wyjściem jest pozyskanie kolejnego, nowego pojazdu na tych samych warunkach.
  • Kupno pojazdów używanych – ta opcja jest także bardzo korzystna, bowiem możemy tutaj kupić właśnie pojazdy po leasingowe, które z reguły są bardzo przystępne. Możemy też poszukać u zachodnich przedsiębiorców zajmujących się świadczeniem usług pomocy drogowej, gdyż także i oni często wyprzedają swoje starsze, choć jeszcze całkiem sprawne pojazdy, aby zrobić miejsce na nowsze.

Te dwie opcje powinny w zupełności wystarczyć do tego, aby zapewnić sobie odpowiedni poziom dochodów na samym początku działania, a w przyszłości, kiedy firma uzyska większy poziom płynności finansowej, będzie możliwe zakupienie swoich własnych, zupełnie już nowych holowników i lawet za gotówkę.

Inwestycje w kadrę pracowniczą.

Osobnym zagadnieniem będzie tutaj inwestowanie w wyszkolenie swoich pracowników. O tym, że każdy z nich powinien posiadać odpowiednie doświadczenie jako kierowca, chyba nie trzeba wspominać. Dzięki temu możliwe będzie realizowanie zadań pomocy drogowej, niezależnie od tego, którzy pracownicy będą akurat na zmianie. W podobny sposób działa właśnie pomoc drogowa Autojet w Bielsku, która to firma ewidentnie pokazuje, jak należy podchodzić do kwestii zaopatrzenia oraz szkolenia pracowników, aby poziom świadczonych przez nią usług, był stale bardzo wysoki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *