Uprawa Azalii w przydomowych ogrodach.

Azalia to jeden z piękniejszych krzewów ogrodowych, które możemy bez większych trudności uprawiać w przydomowych ogrodach. Jest to roślina o stosunkowo niewielkich wymaganiach w zakresie pielęgnacji, choć trzeba tutaj pamiętać o prawidłowym przygotowaniu uprawy. Kluczową kwestią będzie dobór odpowiedniej odmiany, oraz wybranie jej dobrego stanowiska. Warto także poświęcić nieco czasu na przygotowanie odpowiedniej gleby. Poza tym, w zasadzie nie trzeba będzie zbyt wiele czasu poświęcać na kwestie uprawy. Więcej za to będziemy mogli czasu spędzić na relaksie w przydomowym ogrodzie, wypełnionym pięknymi kwiatami.

Przygotowanie do uprawy Azalii w ogrodzie.

Przede wszystkim trzeba będzie się tutaj starannie przygotować do uprawy Azalii w przydomowym ogrodzie. Jest to kwestii najistotniejsza. Musimy w pierwszej kolejności zadbać o prawidłowy dobór odmian Azalii, bowiem nie wszystkie będą sobie rodzić w naszych warunkach klimatycznych. Nie każda odmiana Azalii będzie w stanie przetrwać nasze zimowe warunki zimowe z siarczystym mrozem dochodzącym niejednokrotnie do 20 stopni poniżej zera. w tym przypadku dostawca Azalii powinien bardzo dobrze orientować się w temacie i wskazać nam odmiany nadające się do uprawy ogrodowej oraz te, które ewentualnie będziemy mogli uprawiać w donicach.

Kolejną kwestią, niezbędną do prawidłowej uprawy Azalii będzie prawidłowy wybór oraz przygotowanie stanowiska uprawy. W tym zakresie, azalie, będą uwielbiać stanowisko zacienione i osłonięte. Lubią także stosunkowo spory poziom wilgoci, wobec czego można pomyśleć o jakimś oczku wodnym w pobliżu. Pozwoli ono na lokalne podniesienie poziomu wilgoci. Niemniej ważną kwestią będzie przygotowanie odpowiedniej mieszanki gleby. Tutaj musimy zadbać o to aby jej odczyn pH kształtował się na poziomi 4,5-6. Aby osiągnąć taki poziom, powinniśmy zmieszać ze sobą nie odkwaszony torf, korę sosnową, oraz glebę ogrodniczą. Gotową mieszankę można także zakupić w sklepach ogrodniczych. Także dostawca Azalii powinien dysponować tak przygotowaną mieszanką uprawną.

Pozostałe kwestię związane z uprawą Azalii.

Ostatecznie pozostaje nam jeszcze kwestia prac pielęgnacyjnych przy uprawie Azalii w przydomowych ogrodach. W tym zakresie rośliny te są mało wymagające. Trzeba tutaj zadbać głównie o to, aby rośliny te były dobrze nawodnione. Jest to szczególnie istotne podczas letnich upałów i braku naturalnych opadów atmosferycznych, oraz na jesień, kiedy Azalie będą przygotowywać się do przetrwania zimy. W tym okresie powinny solidnie napić się wody, aby się przygotować na nadchodzący okres wegetacji na mrozie. Poza tym w zasadzie nie musimy zupełnie zajmować się pracami pielęgnacyjnymi przy Azaliach. Można jeszcze ewentualnie zadbać o regularne usuwanie starych i zeschniętych gałązek, robiąc tym samym miejsce na nowe pędy. Są to po prostu rośliny o niewielkich wymaganiach w zakresie pielęgnacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *