Uprawa Różaneczników.

Różaneczniki to jedne ze zdecydowanie najciekawszych krzewów ozdobnych do naszych ogrodów, które nie tylko zapewnią nam podniesienie poziomu estetyki wystroju ogrodu, ale także nie nastręczą nam dodatkowej pracy przy ich pielęgnacji. Jedyne o czym trzeba będzie w przypadku zdecydowania się na ich uprawę pamiętać to kwestia prawidłowego przygotowania gleby i wyboru stanowiska, jak również doboru odpowiednich odmian Różaneczników, aby mogły one poradzić sobie w naszej strefie klimatycznej z przetrwaniem sezonu zimowego. Przyjrzyjmy się zatem nieco bliżej kwestii uprawy Różaneczników w naszych ogrodach, aby zapewnić sobie jak najlepsze możliwości w tym zakresie.

Wybór odmian Różaneczników do uprawy ogrodowej.

Przede wszystkim, musimy tutaj zacząć od prawidłowego doboru odmian Różaneczników do uprawy ogrodowej, a jest ich stosunkowo sporo. Najważniejszym aspektem będzie ich odporność na mróz, bowiem w przypadku odmian słabo odpornych, możliwa będzie jedynie uprawa doniczkowa, pozwalająca nam na schowanie ich na czas zimy do pomieszczeń gospodarczych. Odmiany do uprawy ogrodowej powinny charakteryzować się wytrzymałością na temperatury poniżej 20 stopni Celsjusza, bowiem w naszej strefie klimatycznej, nawet takie temperatury będą pojawiać się stosunkowo często. Jednakże praktycznie każdy doświadczony sprzedawca, dystrybuujący Różaneczniki powinien takie informacje posiadać i nam je przekazać, zanim dokonamy zakupu jakichkolwiek odmian Różaneczników.

Przygotowanie do uprawy Różaneczników.

Bardzo ważną w tym przypadku kwestią jest także odpowiednie przygotowanie się do uprawy Różaneczników w przydomowych ogrodach. Musimy tutaj starannie przygotować glebę i wybrać stanowisko do uprawy. Jeśli chodzi o glebę, to każdy Różanecznik będzie uwielbiać nieco bardziej kwaśną, a w tym celu warto przygotować sobie odpowiednią mieszankę składająca się z nie odkwaszonego torfu, gleby ogrodniczej i kory sosnowej, zmieszanych w równych proporcjach. Tak przygotowana gleba powinna spełniać potrzeby większości odmian Różaneczników. Jeśli zaś chodzi o stanowisko, to przede wszystkim powinniśmy wybrać miejsce zacienione, bez nadmiernego dopływu słońca, które będzie charakteryzować się sporym poziomem wilgotności. Sąsiedztwo większych drzew i krzewów będzie rozwiązaniem wręcz idealnym, choć trzeba tuta zwrócić uwagę na kwestię systemu korzeniowego. Chodzi o to, aby większy sąsiad nie miał takiego samego, płytkiego systemu jak Różaneczniki, aby czasem nie doszło do konfliktu, w ramach którego większe drzewko wygra z naszymi krzewami i zabierze im cała wodę.

Następnie pozostaje nam już tylko cieszyć się widokiem przepięknych krzewów i ich kwiatów, bez jakichkolwiek specyficznych wymagań pielęgnacyjnych. Skoro raz przygotujemy wszystko do uprawy Różaneczników, w następnych latach nie będziemy się już musieli absolutnie niczym przejmować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *