Weekendowy odpoczynek w Szczyrku.

Wyjazd na weekend w góry, to jedna ze zdecydowanie najlepszych opcji na jakie można sobie pozwolić, szczególnie jeśli jesteśmy z grupy osób wyjątkowo zapracowanych. Dla takich ludzi, nawet weekendowy wypoczynek będzie bardzo korzystnym dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Warto tutaj zwrócić przede wszystkim uwagę na Szczyrk, który jest jedną z piękniejszych, górskich miejscowości w Beskidzie Śląskim. Tutaj z całą pewnością każdy znajdzie odpowiednie rozrywki i możliwości spędzania czasu w aktywny sposób. Zobaczmy w takim razie, na jakie warunki możemy się przygotować, planując swój wyjazd weekendy właśnie do tej przepięknej miejscowości, przez wielu uznawanej za stolicę Beskidu Śląskiego.

Okoliczne szczyty górskie do zdobycia.

Przede wszystkim musimy zdać sobie sprawę z tego, iż skoro wyjeżdżamy na weekend w góry, to nie ma opcji aby nie zdobyć przynajmniej jednego szczytu górskiego. Do najważniejszych i najbardziej znanych szczytów w tej miejscowości należy zaliczyć bez wątpienia Skrzyczne (1257 m n.p.m), na zboczach którego w sezonie zimowym funkcjonują trasy narciarskie z wyciągami. Oczywiście na Skrzyczne możemy także wjechać wyciągiem krzesełkowym, aczkolwiek nie jest to forma polecana, gdyż o wiele lepiej szczyty górskie zdobywać na własnych nogach.

Drugim, równie ważnym szczytem będzie tutaj Klimczok (1117 m n.p.m.) z słynną już Klementynówką, czyli schroniskiem PTTK na szczycie. Jest to w sumie drugi co do wielkości szczyt w Szczyrku, przy czym warto jeszcze nadmienić, iż przebiega przez niego granica administracyjna miasta Bielsko Biała, wobec czego też, jest to jednocześnie najwyższy punkt tego miasta.

Generalnie rzecz biorąc, można powiedzieć, iż zdobycie któregokolwiek z tych dwóch, wyżej wymienionych szczytów Szczyrku, można będzie uznać, iż faktycznie byliśmy w górach i obowiązek każdego turysty spełniliśmy.

Pozostałe atrakcje w Szczyrku.

Ponadto, będąc w szczyrku warto także skorzystać z możliwości skosztowania lokalnej kuchni, czy też bliższego zapoznania się z rodzimym folklorem oraz sztuką. Znajdziemy tutaj mnóstwo zabytków, które nieco bardziej przybliżą nam życie w górach w latach bardziej odległych.

Zawsze możemy też zdecydować się na górskie wycieczki rowerowe, tym bardziej, iż w tym celu nie trzeba będzie nawet brać swoich rowerów. W Szczyrku znajdziemy stosunkowo sporą ilość wypożyczalni wszelkiego sprzętu turystycznego, w tym także właśnie rowerów.

Podsumowanie

Jednym słowem, trzeba tutaj powiedzieć, iż rzeczywiście Szczyrk jest dobrym pomysłem na odpoczynek weekendowy, wobec czego warto uwzględnić tę miejscowość w swoich planach wyjazdowych. Tym bardziej, iż będziemy tutaj mieli ze zdecydowanie bardziej przystępnymi cenami niż na przykład w obleganym przez turystów Zakopanem. Tak więc, najbliższy weekend spędzamy w szczyrku i widzimy się na szczycie Skrzycznego lub Klimczoka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *