Wycieczki trekkingowe w Andorze.

Andora to niewielkie państwo, ulokowane wysoko w górach, a dokładniej w Pirenejach. Dokładniej rzecz ujmując jest to księstwo o powierzchni 468 km2 oraz liczbie ludności 78014. Można więc powiedzieć, iż praktycznie każde większe miasto naszego kraju, jest większe od Andory. Ta jest jednak niezależnym państwem, które co prawda członkiem UE nie jest, niemniej jednak od lutego 2002 roku obowiązuje w niej waluta Euro.

My tutaj jednak zajmiemy się nieco odmiennymi od gospodarczo politycznych, kwestiami a mianowicie turystyką. Andora bowiem to wręcz istny raj na ziemi, dla wszelkiego rodzaju miłośników górskiego trekkingu. Szczególnym szacunkiem jest tutaj zaś darzony szlak na szczyt Coma Pedrosa (2942 m n.p.m.) i to właśnie tym aspektem turystyki górskiej w Andorze będziemy się dziś zajmować.

Wycieczki trekkingowe w Andorze a zdobywanie górskich szczytów.

Oczywiście, poza wyprawami na szczyt Coma Pedrosa, znajdziemy tutaj o wiele więcej, ciekawych turystycznie szlaków. Można wręcz powiedzieć, iż wycieczki trekkingowe w Andorze to główna gałąź tutejszej turystyki górskiej. Nie powinno nas to w sumie dziwić, skoro jest krajem górskim. Wykorzystuje więc wszystko to, co w kraju najlepsze i stara się w dodatku skutecznie to wszystko zmonetyzować. A turystów nie brakuje. Co roku dziesiątki tysięcy spragnionych górskich przygód turystów przybywa do Andory, po to aby zdobywać najwyższe szczyty kraju, lub chociażby po to, aby odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku i wypocząć w górskich krajobrazach, na łonie natury. Ceny nie należą tutaj do wybitnie wysokich, ale umówmy się, iż stoją na średnim, europejskim poziomie. Przygotować się więc należy pod kątem finansowym na europejskie wydatki.

Na jakie wycieczki trekkingowe w Andorze możemy liczyć?

Wybierając się do Andory na wycieczki trekkingowe, należy z góry przygotować się na to, jakiego rodzaju wyprawy są tutaj organizowane. Dzięki temu, będziemy mogli z góry przygotować się zarówno fizycznie, jak i mentalnie do całej wyprawy. Oczywiście w większości przypadków będą to wyprawy dość wysokogórskie z racji tego, iż sam kraj jest górski. Nastawione przede wszystkim na zdobywanie najwyższych tutejszych szczytów. Trzeba jednak zwrócić uwagę na fakt, iż poza tego typu wyjazdami, trafiają się także wycieczki trekkingowe o mniejszych wymaganiach i niższym poziomie trudności. Szlaki są tutaj dobrze przygotowane, toteż nawet mało doświadczeni turyści powinni sobie bez większych kłopotów poradzić.

Ponadto, trzeba pamiętać, iż Andora to wyjątkowe państwo, w którym możemy liczyć na bardzo ciekawe formacje skalne, a także na kontakt z niespotykanymi gdzie indziej przedstawicielami fauny i flory. W zasadzie jest to oczywiście charakterystyczne dla całego obszaru Pirenejów, toteż możemy liczyć na to, co spotkać nas może w całych Pirenejach.

Generalnie rzecz ujmując, wycieczki trekkingowe w Andorze to bardzo ciekawe rozwiązanie na nadchodzący urlop. Tym bardziej, iż tego typu wyprawy organizowane są przez liczne biura podróży, co gwarantuje nam bezpieczeństwo w trakcie podróży i gwarancje niskich cen noclegowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *