Wymiana okien w domu i mieszkaniu.

Prędzej czy później, w każdym domu lub też mieszkaniu, będziemy mieli do czynienia z sytuacją w której podczas przeprowadzania generalnego remontu wszystkich pomieszczeń, dojdziemy do wniosku, iż koniecznością będzie przeprowadzenie wymiany okien na nowe. Szczególnie w przypadku kiedy nasze okna to jeszcze przestarzała technologia okien drewnianych, o wysokim poziomie przepuszczalności zarówno ciepła jak i hałasów z zewnątrz. Przyjrzyjmy się w takim razie kwestii tego, jak dobrać nowe okna, aby praca z ich montażem nie była nazbyt utrudniania, oraz aby późniejsza eksploatacja okien była jak najbardziej komfortowa.

Rozmiary nowych okien

Pierwszą kwestią wpływającą na nasze nakłady pracy podczas wymiany okien będzie to, czy zdecydujemy się na bardziej kosztowne okna na wymiar, czy tez kupimy okna w wymiarach regularnych. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety, które wyszczególniliśmy poniżej.

  • Okna na wymiar – zapewniają nam mniejsza ilość pracy przy wymiany. Wystarczy zdemontować stare i wstawić nowe, tym bardziej iż nie musimy przeprowadzać żadnych prac na otworze okiennym. Niemniej jednak kolejna wymiana także będzie wymagać od nas zastosowania okien na wymiar, a trzeba pamiętać, iż zawsze będą droższe niż okna regularne.
  • Okna w wymiarach regularnych – wytwarzane seryjnie w ustandaryzowanych wymiarach. Bardzo często wymiana na takie okna, będzie wymagać od nas dostosowania naszego otworu okiennego do nowych wymiarów. Trzeba będzie albo kuć, albo też murować. Zaletą natomiast jest to, iż następna wymiana okien będzie o wiele przystępniejsza cenowo, bowiem kupimy tańsze okna regularne, a wymiary otworów okiennych już będą dopasowane do ustandaryzowanych rozmiarów okien.

Generalnie rzecz ujmując, lepiej wygląda sytuacja z oknami regularnymi, które są przystępniejsze cenowo, a jednorazowe dopasowanie otworów gwarantuje nam oszczędnie przy kolejnej wymianie okien, która przeprowadzać będą na przykład nasze dzieci.

Technologie i parametry technologiczne.

Decydując się na okna PCV – sklep w Bielsku Białej powinien nam wskazać zastosowane w produkcji technologie oraz wykazać listę [parametrów technologicznych poszczególnych okien. Dzięki temu dowiedzieć się możemy jakie wynikają straty ciepła ze względu na zastosowany materiał i rodzaj szkła przeznaczonego na szyby. Oraz jak wiele hałasu zewnętrznego przedostanie się do środka, co jest istotne przede wszystkim w przypadku mieszkania przy ulicy, lub też obok przedszkola i szkoły. Poza tym powinniśmy jeszcze przyjrzeć się dość wnikliwie kwestii estetycznej, aby nasze nowe okna sprawdzały się w wystroju wnętrz naszego domu, aby nie kolidowały z pozostałymi elementami domu, co w tym przypadku będzie kwestią najważniejszą. Jednym słowem estetyka, parametry technologiczne i jakość wykonania, naszych nowych okien to najważniejsze kwestie, których analizie powinniśmy poświęcić maksymalnie dużo uwagi, aby być zadowolonym z dobrego wyboru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *