Wynajęcie powierzchni magazynowej.

wynajem powierzchni magazynowej

W czasie ostatnich lat, wśród przedsiębiorców zajmujących się przede wszystkim działalnością produkcyjną, coraz większą popularność zyskuje opcja wynajmu dodatkowej powierzchni magazynowej, co wiąże się z określonymi korzyściami dla korzystającego z tego typu rozwiązania przedsiębiorcy. Przede wszystkim trzeba tutaj powiedzieć, iż jest to opcja o wiele bardziej oszczędna, niż budowa własnego magazynu, szczególnie w przypadku, kiedy zwiększone zapotrzebowanie na dodatkową przestrzeń magazynową, ma charakter czasowy, okresowy, związane jest na przykład z realizacja konkretnego dużego zamówienia, a po jego realizacji, przestrzeń ta będzie absolutnie zbędna.

Korzystne aspekty wykorzystania zewnętrznej przestrzeni magazynowej.

Jak już wspomnieliśmy, korzystanie z zewnętrznych usług magazynowych, niesie za sobą określone korzyści, wobec czego warto sobie wiedzę na ich temat uszeregować i usystematyzować, aby mieć jasny obraz sytuacji, i w razie kiedy zaistnieje taka konieczność, skorzystać z danego rozwiązania. Tak więc, korzystanie z zewnętrznych usług magazynowych, zapewnia przedsiębiorcom:

  • Możliwość wykorzystania przestrzeni magazynowej przez określony czas, kiedy takie zapotrzebowanie istnieje, a kiedy zapotrzebowanie zniknie, po prostu zrezygnowanie z najmu i nie ponoszenie z tego tytułu żadnych kosztów, jak to ma miejsce w przypadku prowadzenia własnego magazynu.
  • Przeniesienie odpowiedzialność za bezpieczeństwo składowanych towarów i surowców, na przedsiębiorcę prowadzącego zewnętrzny magazyn.
  • Oszczędność miejsca na własnych obiektach, które można wykorzystać w celu zwiększenia mocy przerobowych zakładu.
  • Możliwość zmagazynowania dość sporych ilości zapasu surowca do produkcji, co stanowi gwarancję ciągłości procesów produkcyjnych nawet w przypadku problemów po stronie dostawcy.

Są to bardzo poważne korzyści, które należy brać pod uwagę, bowiem będą przekładać się bezpośrednio na możliwości danego przedsiębiorcy oraz na płynność finansową przedsiębiorstwa. Warto także uwzględnić fakt, iż korzystanie z zewnętrznych usług magazynowych, może się okazać o wiele przystępniejsze cenowo, bowiem tutaj przedsiębiorca prowadzący zewnętrzny magazyn, koszty jego prowadzenia i obsługi może podzielić pomiędzy wielu przedsiębiorców korzystających z jego usług, a to z kolei sprawia, iż koszt obsługi przypadający na jednego klienta, będzie niższy, niż w przypadku prowadzenia własnego magazynu.

Obsługa logistyczna magazynu.

Oczywiście nie można mówić o zewnętrznym magazynowaniu bez podjęcia kwestii obsługi logistycznej zewnętrznego magazynu. Tutaj z reguły, większość przedsiębiorców prowadzących zewnętrzne magazyny, od razu zapewnia kompleksową obsługę logistyczną, czyli dba o prawidłowe przyjęcie, zaksięgowanie towarów, oraz o ich systematyczne dostarczanie na wydziały produkcyjne, dzięki czemu można zachować ciągłość produkcji.

Aby dowiedzieć się więcej na temat magazynowania zewnętrznego zapraszamy na stronę internetową www.zrembud.com.pl, stronę firmy Zrembud, zajmującej się usługami zewnętrznego magazynowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *