Wytwarzanie brykietu drzewnego z odpadów tartacznych.

Zmieniający się świat, wymusza na nas ciągłe dopasowywanie się do nowych warunków. Jednym zaś z najważniejszych zagadnień, z jakimi przychodzi nam się zmierzyć we współczesnym świecie, jest zaniedbywana dotychczas kwestia ekologii. Środowisko naturalne zostało przez człowieka zanieczyszczone do tego stopnia, iż na chwilę obecną stoimy praktycznie na skraju katastrofy ekologicznej. Dlatego też, obecnie, regularnie powstają nowe technologie ogrzewania naszych domów mieszkalnych i nie tylko, które gwarantują nam możliwość ograniczenia niskiej emisji a przez to też poprawy kondycji środowiska naturalnego. Abyśmy mogli ostatecznie przyszłym pokoleniom zostawić jeszcze zieloną planetę, na której będzie możliwa normalna i bezpieczna egzystencja człowieka.

Ekologiczny brykiet drzewny.

Wśród nowych technologicznie materiałów opałowych, które generują niższy poziom zanieczyszczeń, jednym z ciekawszych okazuje się być brykiet drzewny, który dodatkowo wytwarzany jest z odpadów pochodzenia tartacznego, które dotychczas nie znajdywały żadnego bardziej istotnego zastosowania. Obecnie poprzez ich brykietowanie możemy nie tylko się skutecznie pozbyć wszelkiego rodzaju wiórów, trocin i zrębków drzewnych, ale jednocześnie przetworzyć je w ekologiczny materiał opałowy o całkiem dobrej wartości kalorycznej, wyższej niż samego drewna, którego spalanie nie generuje zanieczyszczeń środowiska. Generalnie rzecz więc ujmując, można powiedzieć, iż brykiet drzewny powstający z trocin, wiórów i zrębków drzewnych będzie obecnie jednym z lepszych, obok peletu drzewnego materiałów opałowych, których spalanie w celu ogrzewania budynków mieszkalnych a także obiektów przemysłowych, będzie dla nas jednym z lepszych rozwiązań w celu poprawy warunków do życia na naszej planecie. Tym bardziej, iż jest to materiał opałowy w pełni odnawialny, bowiem podczas gdy my spalamy brykiet drzewny, kolejne drzewa już rosną, aby w przyszłości przekształcić je w wyroby użyteczne człowiekowi, a odpady z tego procesu przerobić na brykiet drzewny.

Produkcja brykietu drzewnego.

Sam proces produkcji brykietu drzewnego jest w tym przypadku także dość prosty, aczkolwiek wymagający pewnych inwestycji infrastrukturalnych. Niezbędne będzie zachowanie niskiego poziomu wilgotności zarówno samego materiału wsadowego czyli odpadów tartacznych, jak i gotowego już wyrobu czyli brykietu. chodzi tutaj o to, iż w przypadku produkcji, woda zawarta w trocinach, będzie negatywnie wpływać na proces ich zlepiania, który realizowany jest poprzez wyciskanie naturalnej żywicy z drewna. Zaś w przypadku spalania brykietu, woda zawarta w wilgoci będzie przyczyniać się do korodowania kotłów i ich elementów, a także będzie ograniczać wartość opałową brykietu. para wodna będzie także przyczyniać się do unoszenia gazów, które w przypadku znormalizowanego procesu spalania są spalone a energia powstała w wynika ich spalenia wykorzystana do ogrzewania naszych domów i innych budynków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *