Zalety soczewek dwutygodniowych

Wady wzroku oraz inne dysfunkcje w obszarze tego zmysłu wymagają zastosowania odpowiednich narzędzi korekcyjnych. Na całe szczęście rynek optyczny oferuje szeroki zakres produktów, które spełniają te oczekiwania. Pacjenci mają dzisiaj do wyboru nie tylko okulary, ale też całą gamę soczewek. Od jednodniowych, poprzez dwutygodniowe i miesięczne, a nawet półroczne. Przyjrzyjmy się zatem opcji pośredniej, którą stanowią soczewki dwutygodniowe. Jakie korzyści płyną z ich stosowania?

Komfortowe i praktyczne soczewki dwutygodniowe

Pierwszą zaletą, jaką można wskazać dla tego rodzaju produktu, jest czas ich stosowania. Zakup jednego opakowania wystarcza na czternaście dni, dzięki czemu idealnie sprawdzają się na wyjazdy, biwaki czy podróże służbowe. Nie trzeba się martwić o spakowanie kolejnych sztuk i precyzyjne wyliczanie dni poza domem i dopasowywanie do nich zapasu soczewek. Tym samym można postawić na spontaniczny wyjazd bez obaw, że zabraknie dodatkowej pary jednodniowych soczewek, co wiązałoby się z dyskomfortem lub nawet zmianą planów. W przypadku podróży samolotem lub wtedy, gdy liczy się miejsce w walizce, również stanowią atut. Jedna paczka zajmuje zdecydowanie mniej miejsca niż każda jej wielokrotność. Zatem podstawową korzyścią płynąca z używania tych soczewek jest oszczędność na wielu płaszczyznach. Sprawdź sam: https://www.acuvue.pl/soczewki-kontaktowe/oasys

Po drugie soczewki dwutygodniowe są znacznie tańsze niż ich jednodniowe odpowiedniki. Wystarczy policzyć, ile wydamy na zakup pojedynczych opakowań na czternaście dni i porównać z omawianym odpowiednikiem. Ogólny koszt jest również niższy nawet wtedy, gdy uwzględnimy cenę pojemnika na przechowywanie oraz płynu do dezynfekcji. Biorąc pod uwagę względy ekologiczne, stosowanie produktów wielokrotnego użytku przekłada się na mniejszą produkcję odpadów, co z całą pewnością nie pozostaje bez znaczenia dla funkcjonowania planety i środowiska naturalnego. Minimalizacja ilości śmieci to jeden z podstawowych problemów, z którym zmaga się współczesny, świadomy człowiek.

Po trzecie bardzo istotną kwestią jest komfort użytkowania, który polega na codziennej wygodzie i praktycznej pielęgnacji. Soczewki wystarczy zdjąć i włożyć do pojemnika, by zachowały swoje właściwości i gwarantowaną skuteczność przez dwa tygodnie. Do tego najnowszy produkt Acuvue Oasis dostępny jest w funkcjonalnych opakowaniach zawierających aż 6, 12 lub 24 sztuki produktu. Dzięki temu wystarczają na jeszcze dłużej, a my nie musimy się martwić o regularne uzupełnianie zapasów i niespodziewane braki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *