Akcja serwisowa samochodów BMW

Media związane z branżą motoryzacyjną, a także największe serwisy informacyjne zwracają szczególną uwagę na głośną w ostatnim czasie akcję serwisową marki BMW.

Możemy spotkać się z wieloma różnymi, często niepotwierdzonymi informacjami. Warto w takim razie zasięgnąć rzetelnej wiedzy tak, aby móc uzyskać pełny i obiektywny obraz sytuacji.

Jakie jest źródło całej akcji?

W ostatnich latach mieliśmy do czynienia z pewną liczbą awarii pewnego komponentu samochodu o nazwie moduł EGR. Odpowiada on za układ recyrkulacji spalin. Konkretnie, dochodziło do wycieku glikolu z chłodnicy tego układu, co w bardzo rzadkich przypadkach mogło prowadzić nawet do samozapłonu pojazdu. Przypadki takie odnotowano w Korei Południowej.

Reakcja producenta była jednak bardzo szybka i odpowiedzialna. Akcja serwisowa BMW to odpowiedzieć właścicieli marki na zaistniałe problemy. Początkowo objęła samochody z rynku, na którym doszło do awarii. Później zaś do samochodów kwalifikujących się do przeglądu włączono te z krajów europejskich w tym z Polski.

Czy mój samochód jest bezpieczny?

Ryzyko wystąpienia awarii jest niewielkie, jednakże nie można nigdy lekceważyć żadnego potencjalnego ryzyka – sprawdź informację na: https://www.autobaza.pl/blog/akcja-serwisowa-samochodow-bmw-z-silnikami-diesla/

W celu diagnozy potencjalnego problemu należy zgłosić się do ASO. Informację na ten temat możemy uzyskać w salonie, gdzie kupiliśmy samochód lub także na stronie internetowej BMW.

Co warto nadmienić, przegląd i wymiana potencjalnie wadliwej części są zupełnie bezpłatne. Co jest niezwykle ważnym czynnikiem, gdyż wszyscy dobrze wiemy, że koszty wszelkich napraw samochodowych potrafią być wysokie. Na całe szczęście firma BMW, jako sprawdzony i odpowiedzialny producent samochodów osobowych, dołożyła wszelkich starań, aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa klientom wybierającym ich samochody. W całej Europie akcja serwisowa BMW obejmie ponad trzysta tysięcy samochodów, z czego aż siedemnaście tysięcy to auta z Polski.

Świadczy to o tym, że marka BMW w swojej działalności stosuje najwyższe standardy w zakresie bezpieczeństwa i obsługi swoich klientów. Co z pewnością zaprocentuje.

Pomimo tego, że ryzyko samozapłonu i poważnych konsekwencji na drodze jest niewielkie, to udział w akcji i dokonanie przeglądu pod kątem występowania awarii jest rzeczą niezwykle ważną z punktu widzenia posiadaczy samochodów znajdujących się w grupie ryzyka. Całe szczęście marka BMW stanęła na wysokości zadania w obliczu wystąpienia potencjalnych problemów.

Darmowa akcja serwisowa, a w przypadku znalezienia wadliwej części jej wymiana, to chyba argument, który przekona każdego kierowcę.

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *